Skip to main content
Zdrowie

10 obowiązkowych książek o ciąży dla przyszłych matek

Czy jesteś matką oczekującą? Szukasz najlepszych książek o ciąży online? Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce. Nie musisz rezygnować z działalności ani mylić się z licznymi książkami na temat ciąży – wybraliśmy dla Ciebie najlepsze! Te książki dają ci jasny przewodnik po ciąży i promują błogie uczucia macierzyństwa.

Najlepsze książki o ciąży do wyboru:

Ciało w ciąży:

Ta książka jest szczegółowym przewodnikiem po całym procesie ciąży. Zaczyna się od ewolucji i przechodzi przez fizjologię układu rozrodczego mężczyzn i kobiet. Mówi o DNA, genach i tajemnicach dziedziczenia. Dowiesz się, jak Twoje dziecko rozwija się od płodu i jak stopniowo rośnie. Wiesz także, jak twoje ciało dostosowuje się do zmiany. Dzięki doskonałym ilustracjom i dziełom sztuki możesz poczuć każdą chwilę swojej obecnej sytuacji dzięki pisemnym i obrazkowym opisom.

Ciąża dzień po dniu:

Jest to doskonały przewodnik, który pomoże matkom poznać rozwój dziecka na każdym etapie. Jest to jedna z idealnych książek o ciąży, w której poznasz codzienne szczegóły dotyczące tego, jak Twoje dziecko rośnie w tobie!

Mayo Clinic: Przewodnik po zdrowej ciąży:

Jest to jedna z najłatwiejszych książek na temat ciąży, ponieważ ma trzy odrębne części: ciążę, poród i noworodka. Pierwsza część prowadzi przez każdy tydzień ciąży i informuje o zmianach fizycznych i psychicznych. Druga część informuje o porodzie i daje wskazówki dotyczące opieki. Ostatnia część dotyczy twojego noworodka i tego, jak rozwija się stopniowo w dzieciństwie.

Ciąża, poród i noworodki: kompletny przewodnik:

Ta książka zawiera nie tylko informacje o postępach matki i dziecka, ale także o właściwej diecie i ćwiczeniach, których należy przestrzegać. Od porodu medycznego do naturalnego, piszą o sprawach, z którymi powinieneś wkrótce się uporać. Są to ważne aspekty, których większość książek nie porusza. Ostatnia część książki dotyczy okresu po ciąży, z instrukcjami obejmującymi od karmienia piersią do czyszczenia kału!

Śmiech brzucha: naga prawda o ciąży i porodzie:

Ta książka zapewnia poczucie humoru, dzięki czemu ciąża i czytanie stają się lekkie. Mówi wprost i szczerze o śladzie i niepokoju ciąży. Jednak nie ma ustrukturyzowanego wzorca, więc możesz uznać to za wadę.

The Countdown Countdown Book: dziewięć miesięcy z praktycznymi wskazówkami, przydatnymi poradami i nieocenzurowanymi prawdami:

Ta książka obejmuje 280-dniową podróż (średni okres ciąży) ciąży. Prowadzi cię przez każdy kamień milowy i informuje o zmianach w twoim ciele. Oferuje dobre porady dla obojga rodziców i jest prawdziwa na wszystkich poziomach. Jedną z głównych atrakcji jest to, że podkreślają związek między partnerami i ich drogę do rodzicielstwa.

Matka wszystkich książek o ciąży:

To łączy cię bardziej jak przyjaciela, niż jako przewodnik biologii! Mówi prawdę w zabawny sposób i umożliwia pomyślne ukończenie podróży. Ostrzega również o tym, co należy robić, a czego nie robić, o produktach, których należy używać i których nie należy używać oraz o podobnych kontekstach.

Czego możesz się spodziewać, jeśli spodziewasz się czwartej edycji:

Ta książka działa, jeśli nie zadzwonisz do swojego lekarza lub nie masz kogoś do opieki. Daje wskazówki i pokazuje, jak przewidywać i pokonywać wyzwania związane z ciążą.

Poradnik urodzenia Iny May:

Ta książka jest idealna dla matek, które chcą naturalnego porodu, a także dla tych, którzy się boją. Daje ci szczegóły, dlaczego naturalne porody są znacznie lepsze niż w jakiejkolwiek innej formie. Martwi i łagodzi twoje obawy, aby zmotywować Cię do lepszego życia.

Kobieca sztuka karmienia piersią:

Ta książka poprowadzi Cię przez proces karmienia piersią. Od obolałych piersi po pompowanie mleka, masz wszystko ze sobą.

[ff id=”7″]