Skip to main content

Jakie są najczęstsze powikłania ciąży? Trudno jest odpowiedzieć, nie jest to takie trudne, ponieważ jest czasochłonne ze względu na czas, jaki zajęłoby ich spisanie. Niech cię to nie przeraża, bo miliony kobiet na całym świecie rodzą zdrowe dzieci co minutę.

Większości problemów w ciąży można zapobiec, postępując zgodnie z zaleceniami lekarza lub położnej. Ponieważ kobiety różnią się i noszą swoje dziecko w różny sposób i mogą mieć zasadniczą chorobę podczas ciąży, istnieje większe ryzyko powikłań u tych kobiet. Każda kobieta, która wykazuje szczególne oznaki szczególnej troski lekarza, będzie monitorowana przez cały okres ciąży aż do porodu.

To szczęśliwy czas, gdy kobiecie mówi się, że jest w ciąży, ale czy ta kobieta jest naprawdę podekscytowana nowinami? Jeśli martwisz się, że jesteś w ciąży i myślisz o aborcji, porozmawiaj z kimś przed podjęciem pochopnych decyzji.

Tak, dowiedziałeś się, że jesteś w ciąży i podekscytowana. Jaki jest następny krok? Oczywiście, że przygotowuje się do dziecka, to coś. Kolejnym krokiem jest powstrzymanie rzeczy, takich jak dekorowanie przedszkola, kupowanie wózków dziecięcych i łóżeczek dziecięcych, aby zapewnić Tobie i nienarodzonemu dziecku bezpieczeństwo i zdrowie. Aby temu zaradzić, należy opracować zdrową dietę. Zawsze możesz później zaspokoić potrzeby dziecka. I nie zapomnij o ubraniach, których potrzebujesz w większym rozmiarze, aby pasowały do ​​rosnącej talii.

Złe objawy ciąży

pierwszy Oprócz długo oczekiwanych skurczów, bólu pleców i skurczów, ból nie jest związany z ciążą podczas noszenia dziecka. Jednak silny ból w górnej i środkowej części brzucha nie występuje często, podobnie jak w przypadku ciężkich wymiotów. Jeśli niestrawność lub robak żołądkowy nie są odpowiedzialne za ból i wymioty, skontaktuj się z położną, aby wykluczyć zatrucie pokarmowe lub stan przedrzucawkowy.

drugi Będą chwile, kiedy będzie ci ciepło z powodu dodatkowej wagi, ale jeśli Twoja temperatura jest wysoka i masz gorączkę, poszukaj porady.

trzeci Podczas ciąży nie jest normalne występowanie jakichkolwiek zaburzeń widzenia. Problemy z oczami trwające dłużej niż dwie godziny ponownie zgłaszają się do lekarza lub położnej. To samo dotyczy spuchniętych kostek, opuchniętych dłoni, opuchniętej twarzy i opuchniętych oczu.

4-ci Krwawienie bez bólu może być spowodowane przez implantację. Zwykle dzieje się to w ciągu pierwszych kilku miesięcy, kiedy zarodek łączy się z macicą i pęka. Krwawienie nie powinno wystąpić i jeśli występuje ból, należy go sprawdzić. Jednostronny ból brzucha może wskazywać na ciążę pozamaciczną. Krwawienie jest również związane z poronieniami. Krwawienie z powodu łożyska przedwczesnego i odstawienie łożyska może wystąpić w późniejszych miesiącach. To wyjaśnia, że ​​łożysko stopniowo oddziela się od ściany macicy lub przedwczesnego porodu.

Niektóre z nich są dość przerażającymi objawami, które wskazują na poważne stany. Nie oznacza to jednak, że Twój problem jest poważny, jeśli odkryłeś krew.

5-cia 37 tygodni temu, a jeśli pochwa przecieka, może to świadczyć o przedwczesnym pęknięciu błon. Oczekiwanym sposobem ochrony kobiety w ciąży i jej dziecka jest zabranie jej do szpitala, aby przygotować się na ewentualne przedwczesne porody.

6-ci Jeśli nagle poczujesz potrzebę wypicia dużej ilości wody z niewielką ilością lub bez moczu, może to być spowodowane odwodnieniem lub cukrzycą ciążową.

7-ci Infekcje dróg moczowych są częste. Zwróć uwagę na objawy świadczące o infekcji dróg moczowych. Podczas oddawania moczu odczuwasz pieczenie lub ból. Inne możliwe objawy to prysznice, wysokie temperatury i ból pleców.

8-cia Omdlenie nie musi być złym powodem, ponieważ może być spowodowane głodem. Aby urodzić zdrowe dziecko, należy przestrzegać zbilansowanej diety.

9-ci Jedna lub obie strony, które powodują niski ból brzucha, mogą być spowodowane wyciągnięciem więzadła. Niesamowity wynik to ciąża pozamaciczna, poronienie i przedwczesny poród. Ból boczny jest również związany ze zwyrodnieniowym i samokrwawiącym mięśniakiem lub zaburzeniem łożyska.

10-cia Jeśli macica nie porusza się dłużej niż przez jeden dzień, nie panikuj, ale zasięgnij porady lekarza, aby ustalić, czy nienarodzone dziecko jest w potrzebie, ponieważ jest to typowy powód zatrzymania lub spowolnienia ruchu.

11th Objawy związane z zapaleniem wątroby w późnych miesiącach ciąży obejmują swędzenie z żółtaczką lub bez niej na całym ciele. Inne, które należy sprawdzić, to kiedy stolce wychodzące z jelita wydają się blade, a mocz zmienia się z jasnego na ciemny.

Nie pozwól, aby te informacje Cię przerażały. Niepotrzebny stres nie jest dobry dla dziecka. Dzieci są dostarczane zdrowe każdego dnia. Wspomniane powyżej objawy złej ciąży nie występują u wszystkich. Jeśli masz pecha, aby doświadczyć któregokolwiek z powyższych objawów, masz przynajmniej wgląd, że musisz udać się do lekarza, aby rozpocząć leczenie.

[ff id=”7″]