Skip to main content

Ludzie, którzy piszą o trudnościach psychicznych, śmieją się ze mnie, gdy muszą zacytować statystyki pochodzące z doświadczeń innych. Rzadko jest osoba, która pisze o tym, jak silny jest umysłowo z własnego doświadczenia.

Kiedy przeprowadziłem wywiad, aby zostać agentem FBI, jedną z rzeczy, które panel wywiadów mi się podobał, było to, że urodziłem się i wychowałem na farmie bydła w centrum Wyoming. Nie dorastałem zepsuty i nie widziałem, że mam prawo do czegokolwiek. Zamiast tego byłem młody, wzburzony i głodny, by udowodnić, że jestem godny, ciężko pracować i sam wspinać się po drabinie sukcesu.

Nie miałem unoszących się nade mną rodziców, którzy oferowaliby mi wszystkie korzyści, które czynią dzisiejsze dzieci miękkimi, usprawiedliwionymi i niewdzięcznymi.

Poszukaj terminu „surowość umysłowa” i prawdopodobnie znajdziesz listę różnych opinii na temat tego, co to znaczy.

Ciężko pracowałem, aby zidentyfikować moje podstawowe przekonania na temat twardości psychicznej. Oto 13 podstawowych zasad, których nauczyłem się podczas mojego pobytu w FBI:

Zasada 1: samoświadomość

Jeśli nie wiesz, co sprawia, że ​​tykasz, na zawsze zignorujesz najważniejszą osobę w swoim życiu.

Agenci FBI muszą mieć wystarczającą wiedzę, aby przewidzieć ich reakcję w obliczu nieznanego.

Zasada 2: świadomość innych

Wielu uważa, że ​​surowość umysłowa to zdolność przywódcy do przebijania się przez emocje i uczucia bez dotykania ich, aby mogli dalej poruszać się stabilnie. To nie jest takie proste.

Agenci FBI są skutecznymi śledczymi, ponieważ potrafią rozpoznać negatywne uczucia innych i przewidzieć, w jaki sposób mogą wymknąć się spod kontroli.

Zasada 3: komunikacja

Możesz mieć najlepsze pomysły na świecie, ale jeśli nie potrafisz wyjaśnić ich innym, nigdy nie będziesz niczym innym jak wyszkoloną ruiną.

Agenci FBI wykorzystują wywiady jako najbardziej niezawodne i skuteczne narzędzie dochodzeniowe. Bez względu na to, co widzisz w filmach i telewizji, komunikacja z ludźmi i praca z nimi jest znacznie bardziej skuteczna niż wymuszanie czy groźba.

Zasada 4: odporność

Odporni ludzie są odporni psychicznie, ponieważ biorą odpowiedzialność za swoje działania i nie polegają na marudzeniu lub obwinianiu innych za swoją sytuację.

Agenci FBI nie mogą wybrać swoich zadań, więc uczą się być odpornymi i wychodzić z trudnych sytuacji, w których często się znajdują.

Zasada 5: autentyczność

Jedyny raz miałem kłopoty jako agent FBI, kiedy próbowałem być kimś, kim nie byłem. Mogłem wybrać inne imię lub tytuł, ale jeśli chciałem odnieść sukces, musiałem być autentyczny w kwestii tego, kim jestem.

Nauczyłem się tego od lat jako śledczy FBI: odważne jest opowiadanie o tym, kim jesteś z całego serca. Trudno jest porzucić to, kim myślisz, że powinieneś być, aby być tym, kim naprawdę jesteś. To, co czyni twoją historię wyjątkową, czyni cię potężnym.

Zasada nr 6: zaufanie

Pierwszą rzeczą, której nauczyłem się w akademii FBI, jest to, że sukces nie daje mi pewności siebie. Zamiast tego, zaufanie do siebie i moich umiejętności przyniosłoby mi sukces. Cztery miesiące spędziliśmy w akademii, budując pewność siebie – przed Wysłano mnie z bronią i odznaką.

Pozwól mi znaleźć się w środku zespołu lub sytuacji w dowolnym miejscu i czasie. Nie bałbym się, ponieważ byłem przekonany, że odniosę sukces wszędzie.

Zasada 7: Brak samoograniczających przekonań

Samoograniczające się przekonania to kłamstwa, które opowiadamy sobie o wydarzeniu z naszej przeszłości.

Agenci FBI wcześnie dowiadują się, że nie powinni ich zniechęcać bzdurami z przeszłości. Wiedzą, że to nie ich przeszłość określa, kim są i dokąd zmierzają. To, co tak naprawdę określa, to oczekiwanie na przyszłość.

Jedyną różnicą między bruzdą a trumną są jej wymiary.

Zasada nr 8: siła woli

Zdolność nazywania „pokusą” i przestania mówić „nie” nazywa się siłą woli.

Agenci FBI potrzebują siły woli, aby znaleźć energię, motywację i entuzjazm, aby kontynuować, nawet gdy są zmęczeni, przerażeni i stoją w obliczu dochodzenia, które nie ma łatwych odpowiedzi lub rozwiązań.

Zasada nr 9: piasek

Grit to twoja zdolność do prosperowania i rozwijania się w długim okresie, pomimo wszystkich nieplanowanych wydarzeń.

Jako agent FBI wiedziałem, że sposób, w jaki radzę sobie z wyzwaniami, determinuje mój sukces. Wytrwałość i wytrwałość, a nie talent czy wykształcenie, były kluczami do uwolnienia mojego największego potencjału.

Grit Up-Be.Fiercely.Awesome!

Zasada nr 10: pozytywne myślenie

Naszym największym narzędziem do wytrzymałości psychicznej jest nasza zdolność do preferowania jednej myśli od drugiej.

Agenci FBI są pozytywnymi myślicielami, którzy wierzą, że zwyciężą w swoich okolicznościach, zamiast wierzyć, że ich sytuacja ulegnie zmianie.

Zasada nr 11: Poczucie wzrostu

Filozofia wzrostu uważa, że ​​można rozwijać inteligencję i osobowość; Nie są to cechy niezmienne.

Odnoszący największe sukcesy agenci FBI mieli ambitną filozofię wzrostu i postrzegali porażkę jako krok do rozwoju i poszerzania swoich obecnych możliwości.

Zasada nr 12: Wdzięczność

Wdzięczność jest jedną z najważniejszych emocji, które możemy kultywować, ponieważ jeśli nie będziemy wdzięczni za to, co mamy, nigdy nie będziemy wdzięczni za to, co otrzymamy.

Agenci FBI, Navy SEALS i siły specjalne kultywują poczucie wdzięczności, aby poprowadzić ich w trudnych czasach.

Zasada nr 13: Mistrzostwa

Sekret sukcesu jest prosty: ciężko pracować. Ludzie sukcesu ciężko pracują, aby stać się najlepszymi wykonawcami.

Agenci FBI doskonalą swoje umiejętności, rozwijając elastyczny i zwinny sposób myślenia, który szybko zmienia kurs wraz ze zmianą okoliczności. Wiedzą lepiej niż ktokolwiek, że nikt nigdy nie utopił się w basenie z potem.

© 2016 LaRaeQuy. Wszelkie prawa zastrzeżone

[ff id=”6″]