Skip to main content

Może cię zaskoczyć informacja, że ​​marketing wielopoziomowy lub branża MLM nie jest w stanie nauczyć swoich najnowszych członków, jak zostać ekspertem marketingowym. Wydaje się, że przemysł MLM w Stanach Zjednoczonych, z ponad 13 milionami członków, został źle nazwany, ponieważ niewiele grup faktycznie stosuje znane praktyki marketingowe w swojej strukturze.

1.) Tradycyjne formy marketingu są martwe

Marketing MLM lub tworzenie sieci wielopoziomowych, jak wielu to nazywa, zaczęło się od założenia grupy Amway w XX wieku. W przypadku Amwaya i wielu innych wielopoziomowych sieci lub firm marketingowych MLM nowi członkowie lub rekruci muszą sami zatrudniać nowych członków, którzy następnie muszą rekrutować nowych członków i tak dalej. Ta, miejmy nadzieję, stale rosnąca grupa rekrutów, która pochodzi od pierwszego rekruta, nazywa się downline.

2.) Szkolenie z marketingu internetowego jest koniecznością dla Twojej firmy

Wraz z pojawieniem się Internetu pod koniec ubiegłego wieku, MLM doświadczył znacznej zmiany i eksplozji w swoich downline i potencjale wzrostu. Nagle niebo stało się granicą ekspansji każdego członka i dolnej linii wraz ze wzrostem jego linii opadających. Obecnie wiele wielopoziomowych firm sieciowych zajmujących się marketingiem MLM oferuje nawet strony internetowe dla każdego ze swoich nowych pracowników downline w celu łatwej promocji i rozszerzenia własnych downline.

Sieć otworzyła również drzwi dla coraz większej liczby zarejestrowanych firm, które pomagają większym firmom MLM w automatyzacji takich działań, jak pozyskiwanie potencjalnych klientów. Wzrost dosłownie zniknął z wykresów pod względem MLM, a teraz, gdy sieci społecznościowe walczą, potencjał zysków i wzrostu wydaje się nieograniczony.

3.) Sprawdzony system marketingowy ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu

Kluczem do sukcesu jest stały strumień rekrutów. System, który generuje przewidywalny napływ potencjalnych klientów, zwykle oznacza, że ​​firma ma stały przepływ środków pieniężnych. Jeśli te potencjalne szanse stopniowo zaczną rosnąć, możesz sobie wyobrazić, jak szybko istnieje potencjał do zarobienia niesamowitych sum pieniędzy.

Setki potencjalnych klientów w ciągu jednego miesiąca mogą wzrosnąć do tysięcy w kolejnym itd. Ponadto stale rosnący downline może pomóc w uniknięciu niektórych nieuniknionych strat, które poniosą twoje downline. Od partnerów, którzy tego nie robią, do downlinerów, którzy znudzeni są procesem budowania własnych downlineów, konsekwentne pozyskiwanie nowych potencjalnych klientów pomaga zapewnić, że Twoja firma zawsze tchnie nowe życie.

Marketingu internetowego i marketingu wielopoziomowego nie należy mylić jako jednego i tego samego. Sprzedawcy internetowi zwiększają wpływ swojej marki za pomocą tradycyjnych metod marketingu masowego. Wykorzystując niektóre z tych sprawdzonych technik marketingowych, wielopoziomowa firma sieci MLM z pewnością może czerpać dodatkowe korzyści.

Wniosek: członkowie MLM zazwyczaj bardzo poważnie podchodzą do zmiany swoich perspektyw finansowych na przyszłość. Jeśli jesteś pionierem zainteresowanym założeniem firmy w domu, może to być opłacalna droga, o ile jesteś gotów ciężko pracować, poświęcić się i być gotowym na zmiany w ciągle zmieniającej się branży.

[ff id=”6″]