Skip to main content

Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO) zasadniczo pomaga Twojej marce pojawiać się wyżej w wyszukiwarkach i poprawia Twoją obecność w Internecie. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i nie możesz się doczekać korzystania z usług niedrogiej agencji SEO, jesteś na dobrej drodze. Wynika to z faktu, że SEO jest bardzo ważne dla rozwoju online i sukcesu Twojej firmy. Możesz być zdezorientowany samą liczbą agencji oferujących szeroki zakres usług SEO, ale musisz być czujny przy wyborze odpowiedniej agencji dla swojej firmy. Jak wybrać właściwego dostawcę usług dla swoich wymagań?

Oto 3 ważne wskazówki, o których należy pamiętać przy zatrudnianiu agencji SEO:

  1. Dowiedz się o swoich poprzednich doświadczeniach online

Musisz poradzić sobie z przeszłością potencjalnego partnera SEO, na który czekasz. Te szczegółowe informacje są potrzebne, aby pomóc Ci zrozumieć ich pochodzenie i umiejętności, a przede wszystkim dowiedzieć się, kto pomoże Ci w rozwoju online. Każdy błąd w wynajęciu odpowiedniej agencji może mieć katastrofalny wpływ na reputację Twojej marki. Może to obniżyć pozycję w rankingu i zaszkodzić reputacji domeny i zaufaniu Google. Musisz sprawdzić ich stronę internetową, blogi, obecność w mediach społecznościowych i portfolio klientów. Przejrzyj listę klientów i odwiedź strony internetowe, aby zrozumieć jakość oferowanej pracy.

Dobrym pomysłem może być również zatrudnienie agencji z doświadczeniem branżowym. Na przykład, jeśli prowadzisz e-commerce, zawsze lepiej jest zatrudnić kogoś, kto wcześniej pracował dla sprzedawcy online.

  1. Różnorodność oferowanych usług

Samo SEO nie może wiele zrobić dla Twojej firmy, ale w połączeniu z marketingiem treści, marketingiem w mediach społecznościowych, e-mailem, marketingiem mobilnym i marketingiem PPC może pomóc firmom osiągnąć szczyt sukcesu online. Gdy agencja oferuje wszystkie te usługi pod jednym dachem, poprawa pozycji SEO nie jest już trudnym zadaniem dla Twojej firmy. Korzyści z tego przejawiają się w postaci jednolitości pracy, wspólnych celów i niższych cen. Byłoby to również łatwiejsze dla twojego zarządzania, ponieważ masz jeden punkt kontaktowy dla wszystkich usług, zamiast zajmować się wieloma osobami do różnych zadań.

  1. Raportowanie i przejrzystość

Najważniejszą cechą dobrej agencji SEO jest to, że powinna być przejrzysta w swojej pracy. Powinieneś oczekiwać od nich szczegółowego raportu tygodniowego lub miesięcznego (w zależności od tego, który pasuje do Twojej firmy). Większość agencji SEO regularnie rozpowszechnia niestandardowe raporty szczegółowo opisujące ich strategie, ich wpływ i ulepszenia, które wprowadzili w miarę upływu czasu w kluczowych obszarach. Wybierz agencję, która korzysta z najlepszych standardów, praktyk i technik Google w celu organicznego zwiększenia obecności Twojej marki. Upewnij się, że agencja, którą chcesz zatrudnić, nie używa żadnych nieetycznych środków, które mogłyby wpędzić Twoją markę w kłopoty.

Po uzyskaniu wszystkich odpowiedzi czas podjąć decyzję. Oto niektóre z najważniejszych rzeczy do rozważenia:

  • Postaraj się przekazać swojej agencji SEO jak najwięcej informacji na temat Twojej witryny i poprzednich działań marketingowych. Nie ukrywaj żadnych informacji, ponieważ utrudni to pracę. Na przykład, jeśli kupiłeś w przeszłości linki lub fałszywych obserwatorów mediów społecznościowych, daj im znać.

  • Cierpliwość jest kluczem! Nie oczekuj wyników od pierwszego miesiąca. Uzyskanie konkretnych wyników SEO może zająć co najmniej 4-5 miesięcy (lub dłużej).

[ff id=”5″]