Skip to main content

Nadążanie za postępem technologicznym jest bardzo ważne dla małych i dużych firm. Podobnie niezwykle ważne jest aktualizowanie działań marketingowych i interakcji z klientami zgodnie z najnowszymi trendami CRM dla firm, zwłaszcza małych firm. Dla małych firm ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ewoluujących technologii, które pomagają im przekonać obecnych klientów do powtórzenia zakupów i przyciągnięcia nowych klientów.

Ogólnie rzecz biorąc, pomoże małym firmom zwiększyć lojalność klientów i zwiększyć sprzedaż. Mając to na uwadze, oto niektóre z kluczowych trendów CRM z 2017 roku, które mogą sprawić, że Twoje działania marketingowe będą bardziej realne.

Ulepszona analityka predykcyjna

Wydajne oprogramowanie CRM pomaga firmom dowiedzieć się o liczbie zainteresowanych klientów, preferowanym czasie interakcji i preferowanym rodzaju komunikacji. Dzięki najnowszym ulepszeniom Predictive Analytics oferuje teraz lepszy wgląd w idealne podejście do sprzedaży i utrzymania klientów dla małych firm poprzez opracowanie istniejących danych klientów.

Rosnąca potrzeba wprowadzania aplikacji mobilnych

W ostatnich latach zarówno średnie, jak i małe firmy zaczęły korzystać ze zoptymalizowanych narzędzi marketingowych. W tym roku wzrośnie jednak akceptacja aplikacji mobilnych z integracją CRM, aby wspierać pracowników obsługi klienta. Za pomocą aplikacji mobilnej przedstawiciele handlowi mogą rejestrować odpowiednie notatki, otrzymywać powiadomienia i kontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie z urządzeń mobilnych. Aplikacje mobilne były kiedyś tylko opcją, ale teraz stały się ważnym elementem skutecznego zarządzania relacjami z klientami.

Lepsza integracja

Często trudno jest zintegrować rozwiązanie CRM ze wszystkimi kluczowymi elementami firmy. Mając to na uwadze, integracja CRM i łączność wzrosną w tym roku, a małe firmy mogą dodawać do oprogramowania nowsze produkty i usługi. Potężne rozwiązania obejmują odpowiednie integracje, w tym: przepływy pracy, sprzedaż klientów, media społecznościowe i śledzenie produktów oferują kompleksowe rozwiązanie, które zapewnia członkom zespołu całościowy i aktualny obraz komunikacji z klientem.

Znaczenie sieci społecznościowych dla wzrostu

Oczywiste jest, że zespół obsługi klienta ma własny harmonogram i niektóre dni wolne. Jednak klienci oczekują coraz szybszych odpowiedzi online, zwłaszcza za pośrednictwem platform mediów społecznościowych. Jeśli nie łączą się z tradycyjnymi kanałami komunikacji, mogą śledzić Twoją działalność w mediach społecznościowych i otrzymywać najnowsze wiadomości na temat wprowadzania produktów i kultury pracy. Promując swoją firmę w kanałach społecznościowych, możesz zaoferować klientom dostęp przez całą dobę i szybko odpowiedzieć na ich pytania.

Wszystkie te trendy w zarządzaniu relacjami z klientami w 2017 r. Pomogą firmom budować i umacniać relacje z klientami. Podsumowując, CRM dla małych firm ostatecznie pomoże zwiększyć zasięg klientów, ich satysfakcję i sprzedaż.

[ff id=”6″]