Skip to main content

Co za rok 2014 był w świecie lokalnych wyszukiwarek (SEO)! Od Google Pandy po Hummingbird (z Pigeon pośrodku), świat SEO stara się dostosować do zmian algorytmu, jednocześnie ciężko pracując nad utrzymaniem swojej pozycji w wyszukiwarkach (SERP). Wygląda na to, że napływ informacji – niektóre z bardziej wiarygodnych źródeł niż inne – o tym, jak zrobić „lokalne SEO”. Ponadto niektóre ze sprawdzonych technik, które eksperci reklamowali w 2014 r., Nie są już istotne i faktycznie nie działają. Aby skutecznie rozpocząć lokalny SEO „Nowy Rok”, oto 4 ważne zmiany, które należy przećwiczyć przy projektowaniu i wdrażaniu lokalnej strategii SEO w 2015 roku:

1. Linki są niezbędne (ważniejsze niż treść), aby roboty wyszukiwarek mogły znaleźć i ocenić Twoją witrynę. Niezbędna jest treść – odpowiedni rodzaj wysokiej jakości. Dobrze napisane, wartościowe treści mogą być wykorzystywane w blogach gości, które prowadzą do Twojej witryny, ofert generowania potencjalnych klientów i na Twojej stronie. Kilka wysokiej jakości linków (linków przydatnych dla wyszukiwarki) przewyższa masę nieistotnych linków, jeśli chodzi o ranking stron w 2015 roku.

2. Celem lokalnej strategii SEO jest bycie zawsze na górze strony. Jest jeszcze jedno nieporozumienie, że zawsze obiecuje nowy biznes, jeśli znajdujesz się na górze (lub co najmniej 3 powyżej) strony wyszukiwania. Mimo że nadal są cenione wyższe strony, zachowanie użytkownika wydaje się wskazywać, że dołączone wyniki wyszukiwania (w tym fragmenty podglądu) uzyskują znacznie wyższy współczynnik klikalności niż te bez niego. Skoncentruj się na łatwości obsługi wyszukiwarki i użyteczności witryny, a nie na wyższym rankingu strony.

3. Opisy meta mają fundamentalne znaczenie dla rankingu strony. Opisy meta są zdecydowanie ważne, ale nie dokładnie tak, jak mogłoby się wydawać. Już w 2009 roku Google wyjaśnił, że opisy meta nie będą miały wpływu na ranking wyszukiwania. Ostatecznie, jeśli utworzysz swój metaopis w celu dostarczenia pouczającej i trafnej wiadomości, użytkownicy przyciągną Twoją witrynę.

4. Optymalizacja słów kluczowych jest najwyższym priorytetem w celu poprawy optymalizacji lokalnych wyszukiwarek. Słowa kluczowe muszą wypełniać treść strony i dokładnie za każdym razem pasować. Nadużywanie słów kluczowych w celu poprawy rankingu stron nie jest już opłacalną lokalną techniką SEO. Google jest bardziej zainteresowany dopasowaniem zamiaru zapytania użytkownika niż dopasowaniem wyszukiwanych haseł do dokładnych słów kluczowych. Optymalizacja słów kluczowych jest skuteczna, ale tylko wtedy, gdy użycie słów kluczowych odnosi się do zawartości strony – zwłaszcza jeśli wstawienie dokładnie odpowiednich słów kluczowych utrudnia pisanie i czytanie treści. Twoje treści – w tym użycie słów kluczowych – powinny koncentrować się na wrażeniach użytkownika, a nie SERP.

Lokalne pozycjonowanie wciąż stanowi kluczowy element każdej kampanii marketingowej firmy. Lokalna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek bardziej niż kiedykolwiek opiera się na wrażeniach użytkowników, koncentrując się ponownie na wysokiej jakości, odpowiednich treściach i łatwej nawigacji w witrynie. Oczywiście ranking strony jest nadal ważny, ale na coraz większy wpływ ma związek między zawartością strony internetowej a konkretnym zapytaniem generowanym przez użytkownika. Przećwicz swoją ekologiczną strategię SEO, mając na uwadze te 4 pomysły, aby być najlepiej przygotowanym na nieuniknione zmiany w algorytmie Google w nadchodzącym roku!

[ff id=”5″]