Skip to main content

Lokalne strategie SEO różnią się od większości regionalnych lub krajowych technik marketingowych. Musisz wziąć pod uwagę, że chcesz kierować ruchem ze stolicy, w której działa Twoja firma, i ewentualnie z okolicznych miast w okolicy. Oto kilka kroków, na których powinieneś się skupić, aby uzyskać pożądane wyniki z marketingu w lokalnej wyszukiwarce:

1. Utwórz lokalne strony dla wszystkich trzech wyszukiwarek – powinieneś odwiedzić Bing, Yahoo i Google i utworzyć lokalne strony na każdej z nich. Twoim głównym celem powinno być tworzenie stron, które są poprawnie podzielone na kategorie dla określonych słów kluczowych, które są również używane. Upewnij się, że wybierasz najlepsze możliwe kategorie dla tych samych słów kluczowych, w przeciwnym razie Twoja firma może nie pojawiać się w wynikach wyszukiwania lokalnego.

2. Recenzje – Jednym z najlepszych sposobów wzmocnienia lokalnych strategii SEO jest regularne otrzymywanie wysokiej jakości opinii od klientów. Ważne jest, aby oceny były prawdziwe, ponieważ wyszukiwarki są bardzo dobre w znajdowaniu fałszywych lub niepoprawnych ocen. Powinieneś stworzyć prostą pocztówkę i poprosić klientów o opuszczenie i pozostawienie rzetelnej (ale miejmy nadzieję dobrej) recenzji, być może w zamian za niewielką zniżkę lub inną premię, którą możesz dodać do swoich produktów i usług. Ponieważ na każdej utworzonej stronie lokalnej znajduje się miejsce na recenzje, upewnij się, że uzyskiwanie pozytywnych recenzji jest częścią strategii marketingowej.

3. Zdjęcia lokalne, a nie fotografie – jedną z najważniejszych rzeczy, których szukają miejscowi ludzie, są zdjęcia firmowe i zdjęcia, które są prawdziwe. Dodanie zdjęć stockowych nic nie sprzedaje o Twojej firmie i sprawia, że ​​ludzie zastanawiają się, czy w ogóle nie powinni cię odwiedzać. Zrób wysokiej jakości migawki ze swojego sklepu, kolejna strona pokazuje produkty i / lub usługi lub szczęśliwe uśmiechnięte osoby, które są gotowe do rozwiązania problemu.

4. Wstaw numery telefonów do opisów tagów tytułowych – Łatwym sposobem na podwojenie lub nawet potrojenie osób, z którymi się kontaktujesz, jest dodanie lokalnego numeru telefonu do opisów tagów tytułowych, a także nad zakładką Ludzie widzą tę informację. Na przykład w tytule możesz powiedzieć: Joe’s Plumbing, Denver, Kolorado – ale dlaczego nie: Joe’s Plumbing (719-555-1243), Denver, Kolorado? Ta jedna sztuczka sprawia, że ​​miejscowi dzwonią najpierw, zamiast klikać link, aby uzyskać więcej informacji.

Zdecydowanie możesz dziś wdrożyć te proste, proste i szybkie lokalne strategie SEO. Dlaczego tego nie spróbujesz?

[ff id=”5″]