Skip to main content

Zrób to sam może być trudnym zadaniem. Wielu właścicieli domów nie wie, od czego zacząć, jeśli chodzi o taki projekt. Kolejną rzeczą do rozważenia są wydatki. Możesz jednak ulepszyć swój dom i nadal utrzymywać budżet, postępując zgodnie z tymi wskazówkami dla majsterkowiczów.

Nie przesadzaj z wyposażeniem i meblami. Miło jest mieć nowy sprzęt i meble. Ale mogą być drogie. Czy w ogóle ich potrzebujesz? Ponieważ jeśli po prostu przeciążą twój pokój, to są drogim wystrojem. Zrób inwentaryzację tego, czego naprawdę potrzebujesz, a następnie użyj dużej dyskrecji, aby zdecydować się na zakup czegoś nowego.

Przekształć niektóre nieużywane spacje. Niezależnie od tego, czy jest to pusty pokój, czy mały róg, może pomóc w ulepszeniu domu. I nie, to niekoniecznie oznacza, że ​​powinna to być przestrzeń dyskowa. Możesz wykorzystać przestrzeń do małego biura. centrum rozrywki. Bar, a nawet plac zabaw dla dzieci. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że jest dynamiczny.

Dodaj trochę roślin. Zrób to sam niekoniecznie oznacza demontaż lub remont czegoś. Może to również oznaczać dodanie czegoś na tyle znaczącego, aby zrobić niezaprzeczalną różnicę. Spróbuj dodać roślinę do pustego lub pozornie nudnego pokoju, zwłaszcza jeśli znajduje się w pobliżu naturalnego źródła światła. Podczas gdy akcesoria lub wystrój są wystarczające, nie ma nic lepszego niż żywa istota, aby ożywić pokój. Jest to również dobre dla środowiska domowego, ponieważ rośliny mogą oczyszczać powietrze. Roślina dekoracyjna jest idealna do salonu. Małe rośliny doniczkowe i wiszące mogą być piękne w pobliżu parapetu. Małe zioła doniczkowe lub rośliny z jadalnymi kwiatami są doskonałym dodatkiem do kuchni i jadalni. Wyobraź sobie, jak wygodnie byłoby zbierać tylko potrzebne zioła lub kwiaty, myć je i używać natychmiast?

Używaj naturalnego światła. Wykorzystanie naturalnego światła jest zarówno sztuką, jak i nauką, ale nie czyni go mniej imponującym. Naturalne światło oszczędza energię i „energetyzuje” twoje gospodarstwo domowe. Dlatego może być lepiej zastąpić żaluzje cienkimi zasłonami. Możesz również strategicznie umieszczać lustra, aby odbijały światło w niektórych obszarach pokoju. Nie kosztuje to tyle, ile oderwanie części sufitu, aby zainstalować świetlik. Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać drogie, możesz używać lamp zasilanych energią słoneczną, zwłaszcza na swoim podwórku, podwórku lub trawniku. Jak zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Obecnie dostępne są lampy słoneczne o świetnych wzorach i kształtach, dzięki czemu zdecydowanie nadają Twojemu domowi nową atmosferę.

[ff id=”3″]