Skip to main content

Solidny i wodoodporny dach ma zasadnicze znaczenie dla ogólnej integralności domu. Jeśli wydaje się, że dach jest uszkodzony lub nie ma gontów, pierwszą myślą jest jak najszybsze rozwiązanie problemu. Jednak nie zawsze oferuje to długoterminowe rozwiązanie. W niektórych sytuacjach inwestowanie w nowy dach może być bardziej praktyczne. Spójrzmy na cztery zalety instalacji nowego dachu:

Najnowsza technologia

Nowa instalacja dachowa wykorzystuje najnowszą technologię, aby zapewnić, że gonty, rynny, oświetlenie, szczeliny wentylacyjne, podkłady itp. Mogą się uzupełniać, zapewniając domowi większą wartość i funkcjonalność. Ponadto stary dach prawdopodobnie oszczędza energię mniej efektywnie, co można łatwo naprawić po zainstalowaniu nowego dachu.

Wybierz preferowany styl

Nowy dach można zainstalować w wielu różnych wzorach, stylach i kolorach. Na przykład można zastąpić stare i zmęczone półpasiec, które były na dachu przez dziesięciolecia, czymś znacznie bardziej stylowym, takim jak koktajle cedrowe. Nie tylko dobrze wyglądają, ale także oferują doskonałą izolację i są odporne na nawet najbardziej ekstremalne warunki pogodowe.

Możliwość zamiany dachu na wstrząsy cedrowe doceniają także ci, którzy dbają o środowisko. Nowy dach jest lepszy dla naszej planety, ponieważ wykorzystuje najbardziej zrównoważone materiały, które mogą zaoferować większą efektywność energetyczną.

Popraw wartość domu

Po zainstalowaniu nowego dachu wartość rynkowa domu na pewno pokaże wyraźny zysk. Jeśli nie planujesz uruchomić domu, nadal możesz osobiście skorzystać ze wzrostu wyglądu i wartości swojego domu. Jeśli jednak chcesz sprzedać swój dom w najbliższej przyszłości, nowy dach jest zdecydowanie bardzo atrakcyjnym punktem sprzedaży. Średnio wartość domu wzrasta o około 15 do 40 procent.

Profesjonalna instalacja

Wiele domów produkowanych masowo w przeszłości budowano z mniejszą starannością i gorszymi materiałami. Może to spowodować, że dach będzie miał krótszą żywotność niż oczekiwano. Z nowym dachem montowanym przez profesjonalistę przy użyciu materiałów najwyższej jakości, nie ma powodu, dla którego nie powinien on trwać wiele dziesięcioleci bez problemów. Typowa żywotność nowego dachu może wynosić od 15 do 50 lat. Najkrótsza żywotność dotyczy materiałów takich jak gonty asfaltowe, a najdłuższa do płytek betonowych.

[ff id=”3″]