Skip to main content

Istnieje wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które mogą przyspieszyć proces starzenia się systemu powłokowego. Czynniki te mogą przyczynić się do szybkiego pogorszenia włókien kolagenu i niepowstrzymanego spadku produkcji elastyny. Jeśli chcesz zachować młody wygląd skóry, powinieneś wiedzieć, jak chronić ją przed szybkim starzeniem się.

1. Chroń swoją skórę przed słońcem.

Promienie UV mogą uszkadzać i przeciążać włókna kolagenu, komórki skóry i tkanki skóry. Według ekspertów przewlekłe nasłonecznienie może powodować pojawienie się nawet o 80% więcej zmarszczek i drobnych linii. Mogą również pojawić się plamy starcze.

Jednak stosowanie ochrony przeciwsłonecznej nie wystarczy. Musisz upewnić się, że filtr przeciwsłoneczny, którego używasz, składa się z różnych składników, abyś był chroniony przed wszystkimi rodzajami promieni UV. Pamiętaj również, aby używać produktu o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej co najmniej 15, jeśli jesteś w pomieszczeniu. Promienie UVA mogą łatwo przenikać przez szklane okna.

Promienie UV mogą również pochodzić ze światła. Zmień surowe oświetlenie w domu. Wybierz świetlówki, które nie emitują promieni UV.

2. Nie pozwól, aby klimatyzowane pokoje lub sezon zimowy wysuszyły skórę.

Zawsze utrzymuj odpowiednią nawilżenie skóry właściwej. Jest to klucz do uniknięcia uszkodzenia kolagenu. Gdy tkanki skóry i włókna kolagenowe są suche, można je łatwo uszkodzić. Po kąpieli osusz skórę i natychmiast zastosuj przeciwzmarszczkowy krem ​​nawilżający.

Wybierz przeciwzmarszczkowy krem ​​nawilżający zawierający silne naturalne składniki, takie jak CynergyTK i Phytessence Wakame. CynergyTK to składnik wykonany z wełny owczej. To dobre źródło keratyny. Keratyna jest rodzajem funkcjonalnego białka odpowiedzialnego za produkcję kolagenu. Phytessence Wakame to rodzaj japońskich wodorostów, które mogą pozbyć się szkodliwych enzymów rozkładających kwas hialuronowy. Kwas ten jest potrzebny do smarowania włókien kolagenowych.

3. Szukaj pomocy przeciwutleniaczy.

Na szczęście wszędzie są przeciwutleniacze. Potrzebujemy ich do zwalczania negatywnych skutków szkodliwych wolnych rodników. Wolne rodniki mają tendencję do uszkadzania komórek skóry. Prowadzi to do szybkiego spadku podstawowych funkcji skóry właściwej.

Przeciwutleniacze można przyjmować w postaci suplementów diety. Możesz przyjmować suplementy witaminy E, C i A. Spróbuj także wziąć ekstrakt z pestek winogron. Zawiera przeciwutleniacze, które działają lepiej niż witaminy wymienione powyżej.

4. Poznaj datę ważności swoich kosmetyków i dodatków do kąpieli.

Zanieczyszczenie może łatwo wystąpić z powodu przeterminowanych dodatków kosmetycznych i kąpielowych. Nie przechowuj produktów kosmetycznych w zatkanej szafie, ponieważ może to przyspieszyć ich starzenie.

[ff id=”7″]