Skip to main content

Wyszukiwarki są aktualizowane tak często, że nadążanie może być dość trudne. Optymalizacja wyszukiwarek jest jak gra z ciągle zmieniającymi się zasadami, a wygrywanie wymaga skomplikowanej, przemyślanej strategii. Algorytm Google jest nieustannie rozwijany, aby dostarczać najbardziej odpowiednie treści na cały pokład.

Oto trendy SEO na 2018 r., Na które należy zwrócić uwagę, aby Twoja marka mogła jak najlepiej wykorzystać to w wynikach wyszukiwania Google:

Witryny, które przełączają się na HTTPS

HTTP (lub Hyper Text Transfer Protocol) to metoda używana do przenoszenia danych w Internecie. Jest szybki, niezawodny i istnieje od początku istnienia sieci WWW. Jednak prawdopodobnie nie jest to najbezpieczniejszy sposób przesyłania danych online. Hakowanie może być piknikiem, a nie chcesz, jeśli zajmujesz się wrażliwymi danymi osobowymi użytkowników. HTTP (lub Hyper Text Transfer Protocol Secure) jest odpowiedzią na ten problem ochrony danych. Gdy witryna przełącza się na HTTP, zapewnia, że ​​informacje o odwiedzających są zaszyfrowane i zabezpieczone. Coraz więcej stron zmienia kurs, a Google go odbiera. Zdobądź to: 55% stron internetowych na stronie 1 wyników wyszukiwania Google używało HTTP w czerwcu 2017 r., A trend ten powinien utrzymać się w 2018 r. Mówiąc najprościej, HTTP to przyszłość.

Google pokazuje więcej funkcji SERP

SERP oznacza stronę wyników wyszukiwania, a funkcja SERP to w zasadzie wszystko w SERP, co nie jest tradycyjnym wynikiem organicznym. Na przykład, jeśli wpiszesz imię celebryty, najprawdopodobniej dostaniesz panel wiedzy z podstawowymi informacjami, takimi jak imię i nazwisko, wiek i poprzednie dzieła osobowości powyżej listy wyników wyszukiwania. Głównym celem funkcji SERP jest dostarczenie użytkownikom najistotniejszych informacji w możliwie najkrótszym czasie. Tego rodzaju wyniki zyskują oczywiście więcej kliknięć ze względu na nieruchomości premium i przyciągający wzrok wygląd. Jeśli chcesz wyświetlić funkcję SERP, musisz zabezpieczyć miejsce na pierwszej stronie wyników, ponieważ Google przygotowuje zalecane fragmenty ze stron internetowych w tabeli wyników. Po drugie, potrzebujesz treści, która jest skutecznie i precyzyjnie dostosowana do pytania twojego klienta. Jeśli więc myślałeś, że opisywane fragmenty to tylko moda lub nowość, mamy nadzieję, że przekonaliśmy cię, że naprawdę oferują znaczącą organiczną okazję dla Twojej marki.

Popularność wyszukiwania głosowego

Wraz ze wzrostem popularności Siri, Alexy i Cortany możemy łatwo stwierdzić, że naprawdę istnieje zapotrzebowanie na wirtualnych asystentów osobistych. Coraz więcej osób używa tych AI do ustawiania alarmów, planowania dnia i odpowiadania na pytania dotyczące wszystkiego pod słońcem. Możesz optymalnie wykorzystać rosnącą akceptację tej technologii, aby Twoja marka znalazła się na szczycie wyników wyszukiwania. Jedną z obserwacji jest to, że wyszukiwanie głosowe wymaga zupełnie nowej procedury wyszukiwania słów kluczowych. Użytkownicy korzystający z wyszukiwania głosowego używają zwykłych zdań konwersacyjnych zamiast niepewnego języka zapytań używanego podczas wyszukiwania tekstowego. Ten trend SEO dotyczy języka naturalnego i zamierzonego znaczenia pytania, a nie samego zapytania. Przemyśl swoje treści i upewnij się, że możesz jeździć na fali.

Mobilne pierwsze indeksowanie

Uruchomienie Mobile First Indexing dla Google rozpoczęło się w 2018 roku. Mamy nadzieję, że poprawiłeś wersję mobilną swojej witryny. W związku z tym trendem SEO Google zaczyna indeksować i oceniać witrynę w oparciu o sposób wyświetlania treści w telefonie, a nie w wersji komputerowej. Zmiana ta spowodowana jest stałym wzrostem zaangażowania urządzeń mobilnych w ostatnich latach. Jeśli nie masz witryny dostosowanej do urządzeń mobilnych, praktycznie ignorujesz ponad 55 procent użytkowników sieci. Upewnij się, że zoptymalizujesz zawartość pod kątem urządzeń mobilnych i zastosujesz atrakcyjny wygląd witryny, który działa na różnych urządzeniach. Wielofunkcyjność i dostępność to najlepsze sposoby na utrzymanie konkurencyjności.

[ff id=”5″]