Skip to main content

W światowej gospodarce w 2017 r. Siły wzrostu i dobrobytu są złożone i stale się zmieniają. Katalizatory zmian mogą być podstawowymi czynnikami, takimi jak powstająca technologia, potrzeby światowej populacji, zmiana przepisów lub nowa metoda monetyzacji.

Teraz ujawnimy Top 5 (pięć) najszybciej rozwijających się branż na całym świecie, również w celu zbadania faktu szybkiego wzrostu i ewentualnych problemów, które mogą wpłynąć na ich długoterminowe perspektywy:

Przemysł budowlany:
Branża budowlana grzmi jak burza, a władze zakładają wzrost. Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że przemysł budowlany i rozwojowy będzie jedną z najszybciej rozwijających się branż w 2017 r. I że przemysł będzie miał wiodącą stopę zatrudnienia w całej gospodarce ze względu na zwiększoną siłę roboczą.

Szacuje się również, że przemysł będzie nie do powstrzymania, a jednocześnie boom do 2020 r., A prognozowane tempo wzrostu wyniesie 4,5% w ciągu najbliższych 5 lat, co czyni branżę budowlaną wiodącą branżą w 2017 r. Pod względem poprawy wynagrodzeń i zatrudnienia czyni.

W Stanach Zjednoczonych szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat (do 2020 r.) Przemysł budowlany będzie blisko 1,2 bln USD.

Przemysł przetwarzania w chmurze:
Technologia przetwarzania w chmurze jest stosunkowo nowa na rynku, ale istnieją różne organizacje rządowe i prywatne, które chcą z niej korzystać. Przetwarzanie w chmurze polega zasadniczo na zaangażowaniu usług obliczeniowych, w tym oprogramowania, sieci, serwerów, pamięci, baz danych i analiz za pośrednictwem chmury przy użyciu Internetu.

W ubiegłym roku zainwestowano 46,8 miliarda dolarów w usługi chmurowe i oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat podwoi się. Wzrost branży wzrośnie w średnim rocznym tempie wzrostu (CAGR) wynoszącym 18% w nadchodzącej prognozie do 2020 r., Przy obecnej cenie 263 mld USD. Ponad 80% dyrektorów finansowych twierdzi, że przetwarzanie w chmurze będzie miało najbardziej wymierny wpływ na ich działalność w 2017 r.

Handel on-line:
Dziś żyjemy w świecie, w którym ludzie trzymają się inteligentnych technologii, takich jak smartfony lub gadżety, i pozostają z nimi w codziennym życiu podczas zakupów, wzywania taksówki lub zamawiania posiłku. Wszystko zaczyna się i kończy dzięki inteligentnej, oszczędzającej czas technologii handlu online.

Internetowy handel detaliczny jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w tej gigantycznej technologii i oczekuje się, że w nadchodzących latach będzie nadal ogromnie się rozwijał. Chiny są największym rynkiem handlu elektronicznego, a za nim Stany Zjednoczone, chociaż Indie są liderem w szybko rozwijającej się branży handlu elektronicznego na całym świecie.

W regionie Azji i Pacyfiku prawie jedna piąta całkowitej sprzedaży detalicznej będzie prowadzona online do 2021 r., Przy czym 80% transakcji biznesowych odbywa się za pomocą smartfonów, po 64,5% w 2016 r. Oczekuje się, że sektor detalicznej sprzedaży internetowej urządzeń mobilnych również blisko wzrostu Przy rocznej stopie wzrostu wynoszącej 16% (w przybliżeniu), która do 2020 r. powinna osiągnąć jeden bilion USD, wzrosła z 545 mld USD w 2016 r.

Przemysł marihuany:
Marihuana, znana również z nazw konopi i haszyszu, nie jest kojarzona z dobrym modnym stylem życia, ponieważ jest nielegalna w większości krajów, ponieważ jest narkotykiem psychoaktywnym. W 2015 r. 42% Amerykanów spożywało konopie indyjskie, w porównaniu do 51,2% w 2016 r. Około 11% spożywało go w poprzednim roku i 7,5% w poprzednim miesiącu. Jest najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem na świecie i w Stanach Zjednoczonych. Istnieje jednak ponad dwadzieścia pięć stanów z zalegalizowaną marihuaną medyczną i ponad siedem stanów z zalegalizowanym prawem odzyskiwania marihuany.

Eksperci od badań rynku ogłosili nowy raport przewidujący, że legalny rynek marihuany lub marihuany został wyceniony na 7,3 miliarda dolarów w poprzednim roku (2016) i oczekuje się, że będzie miał roczną stopę wzrostu , CAGR) wzrośnie. 16,9%. Sprzedaż marihuany w 2016 r. Wyniosła 4,5 mld USD, a w 2020 r. Ma wynieść 13,2 mld USD.

Strumieniowe przemysł muzyczny:
Dzisiaj jest & # 39; Internet & # 39; lub & # 39; Netto & # 39; (Nazwa zwyczajowa) jest jedną z najważniejszych potrzeb ludzkości. Ludzie używają sieci do różnych celów, w zależności od wymagań. W branży strumieniowego przesyłania muzyki Internet zapewnia słuchaczom wolny od reklam dostęp do wybierania i słuchania milionów utworów przy miesięcznych płatnościach, a czasem nawet bezpłatnie, gdy chcą zobaczyć reklamy.

Wzrost strumieniowego przesyłania muzyki można zaobserwować na całym świecie, w tym na małych rynkach i innych, które zostały zdziesiątkowane przez piractwo. W Stanach Zjednoczonych sprzedaż przemysłu strumieniowego przesyłania muzyki wzrosła o 56% w pierwszej połowie poprzedniego roku (2016) do około połowy sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Korea Południowa znalazła się na liście 10 największych branż muzycznych na świecie ze sprzedażą 271,2 mln USD w 2016 roku. Wraz z wybuchem piractwa rynek chiński skurczył się do 22 milionów dolarów w 2010 roku do 209 milionów dolarów w 2004 roku, ale po głównej przyczynie ożywienia Chiny ponownie zajęły pozycję w pierwszej dziesiątce branż muzycznych w poszczególnych krajach w 2017 roku.

Światowy przemysł muzyczny wzrósł o 5,8% CAGR i osiągnął sprzedaż w wysokości 15,4 mld USD w roku poprzednim (2016) w porównaniu do 14,6 mld USD w 2015 r. Według IFPI odnotowano to jako najszybszy wzrost w branży muzycznej od 1998 r.

[ff id=”4″]