Skip to main content

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak dowiedzieć się, czy Twój kot ma infekcję dróg moczowych? Na początku może być trudno ustalić, kiedy twój kot ma infekcję dróg moczowych, ponieważ koty są bardzo odporne na ból. Istnieją jednak pewne objawy infekcji dróg moczowych u kotów, które są poważnymi czerwonymi flagami. 5 wymienionych objawów to pewne oznaki, że Twój kot cierpi na infekcję dróg moczowych lub niedrożność cewki moczowej. Wypatruj ich.

1. Ze wszystkich objawów moczowych u kotów najczęstsze jest oddawanie moczu w nieodpowiednich miejscach i oddawanie moczu poza kuwetą. Czasami czynnikiem może być wiek, ponieważ starsze koty często cierpią na nietrzymanie moczu. Można jednak z całą pewnością stwierdzić, że przyczyną jest infekcja pęcherza, jeśli zauważysz, że Twój kot często oddaje mocz poza kuwetą. Dzieje się tak, ponieważ twój kot kojarzy ból z oddawaniem moczu z kuwetą. Zablokowanie cewki moczowej może również powodować ten objaw. Ważne jest, aby pomóc kotowi wyleczyć się i powrócić do normalnego stanu poprzez zdrowe odżywianie, styl życia i leczenie homeopatyczne.

2. Inne objawy infekcji dróg moczowych u kotów, na które należy uważać, obejmują cuchnący mocz. U kotów o nieprzyjemnym zapachu moczu istnieje prawdopodobieństwo zaburzenia równowagi pH i bakterii w drogach moczowych. Bakterie infekują drogi moczowe i powodują nieprzyjemny zapach moczu. Jeśli choroba nie zostanie szybko wyleczona, może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia twojego kota. Upewnij się, że Twój kot pije wystarczająco dużo świeżej, przefiltrowanej wody, aby wypłukać szkodliwe bakterie.

3. Jeśli żołądek twojego kota jest wrażliwy i zauważysz w moczu inne objawy kota podobnego do ryby, możesz być prawie pewien, że twój kot cierpi na infekcję dróg moczowych. Zapalenie pęcherza może wystąpić zarówno u kotów, jak i samców. Najlepszym sposobem na złagodzenie tego bolesnego objawu jest podanie leku homeopatycznego. Upewnij się również, że Twój kot ma zdrową dietę i wolny od stresu styl życia, aby objawy się nie nasilały.

4. Krew w moczu jest wyraźnym znakiem, że twój kot cierpi na ciężką infekcję, kryształy w drogach moczowych lub chorobę taką jak stłuszczenie wątroby. Spowoduje to, że Twój kot poczuje ból, a choroba może być szczególnie zagrażająca życiu starych kotów. Jeśli zauważysz krwawy mocz, zabierz kota do weterynarza. Jeśli nie masz pewności, postaw sika na lekkiej powierzchni, aby zobaczyć ślady krwi. Takie objawy infekcji dróg moczowych u kotów wymagają natychmiastowej uwagi.

5. Czy Twój kot płacze więcej niż zwykle? Czy on lub ona często liżą swoje genitalia? Te objawy moczowe u kotów mogą być oznaką, że boli ją i stara się ją złagodzić. Zakażenia, niedrożność cewki moczowej lub zapalenie mogą powodować ból tego typu.

[ff id=”7″]