Skip to main content

Kuchnia na zewnątrz to marzenie wielu osób lubiących rozrywkę w ogrodzie. Wyobraź sobie, że spotykasz znajomych lub rodzinę na letnim grillu lub przytulnym zimowym przyjęciu koktajlowym we własnym ogrodzie. Oto kilka świetnych wskazówek dotyczących projektowania zabójczej kuchni na zewnątrz.

1. Zaprojektuj pomysły

Pinterest to świetny zasób, w którym można znaleźć inspirację do projektowania i połączyć swoje plany. Wystarczy wejść na pinterest.com, zarejestrować konto i wpisać „pomysły na kuchnie zewnętrzne”. Istnieje wiele opcji projektowania. Sprawdź niektóre z tych wskazówek!

 • Spokojny i elegancki

Drewno z betonu lub kolorów intensywnych to świetny sposób na stworzenie nowoczesnego wyglądu. Większość klasycznych lub tradycyjnych kuchni tworzy bielone lub jasne drewno. Idź więc przeciwnie do nowoczesnych kuchni! Minimalne meble i funkcje również przyczyniają się do nowoczesnej atmosfery. Pomaga to również w konserwacji i czyszczeniu. Inspiracje znajdziesz na tych zdjęciach.

 • Klasyczny lub wiejski

Białe drewno, niebieskie akcenty i odsłonięty kamień nadają Twojej kuchni na zewnątrz rustykalny, klasyczny wygląd. Kwiaty i rośliny rosnące po bokach ścian lub altanek zapewniają miękkość i tradycyjny wygląd. Pomyśl o bielonych szafkach, blatach z drewna i dużych rustykalnych stołach.

2. Grille

Tyle opcji grillowania! Istnieje 6 rodzajów grillów, które należy wziąć pod uwagę w swojej kuchni na świeżym powietrzu. Przed wybraniem grilla zastanów się, co lubisz gotować i czego możesz najbardziej użyć.

 • Otwarte grille

To najłatwiejsze ustawienie ze wszystkich rusztów. Składa się z metalowego lub kamiennego pudełka z elementem grzewczym (drewno, węgiel drzewny, gaz) i metalowego grilla na górze pudełka bezpośrednio nad kominkiem. Otwarte grille najlepiej nadają się do bezpośredniego grillowania na dużym ogniu i do szybkiego gotowania potraw, takich jak kebab, cienkie steki, kotlety i ryby.

 • Zadaszone grille

Jeśli dodasz osłonę do otwartego grilla, możesz dodać funkcje palenia i pośredniego grilla do swojego grilla na zewnątrz. Grillowane grille najlepiej nadają się do grubszych steków, żeber lub całych kurczaków i kaczek. Możesz również dodawać różne rodzaje drewna do grilla, zamknąć pokrywkę i pozwolić, aby mięso powoli pochłaniało aromat drewna.

 • grille ceramiczne

Ceramiczne grille wykonane są z grubych ścian, które pozwalają na równomierne wydzielanie ciepła ze ścian. Grille ceramiczne są zwykle znacznie głębsze niż typowe grille i są zwykle używane do gotowania chleba (np. Płaskiego chleba lub indyjskiego naana) bezpośrednio na bocznych ścianach. Część grillowa ceramicznych grillów najlepiej nadaje się do cienko krojonego mięsa, kebabów, ryb lub warzyw.

 • Rotisserie opiekacz

Rożen dodaje rożen, dzięki czemu można gotować nawet grube talerze mięsne lub całe zwierzęta. Jedzenie jest powoli gotowane przez kilka godzin, dzięki czemu na zewnątrz powstaje chrupiąca skorupa, a wewnątrz powstaje delikatne, wilgotne mięso. Grille z rożna najlepiej nadają się do grubych steków, tłustych mięs lub całych zwierząt, takich jak kurczaki, kaczki, a nawet całe świnie (jeśli Twój grill jest wystarczająco duży).

 • grille palenia

Wędzony grill gotuje mięso na małym ogniu na aromatycznych wiórach przez kilka godzin, aby uzyskać ostre i delikatne mięso. Najczęściej palonymi gatunkami drewna dla palaczy są klon, hikora, meskwit, dąb i orzech pekan. Palacze najlepiej nadają się do twardych kawałków mięsa, które powoli stają się delikatne podczas wędzenia. Do tego idealnie nadają się mostki i żeberka.

 • Grille na ognisko

Grill z kominkiem daje całej rodzinie poczucie biwakowania na zewnątrz w ogrodzie! Grille z ogniska są jak ogniska, ale mają metalowy grill nad ogniem, aby przygotować jedzenie. Grille do grilla mają regulowaną wysokość, dzięki czemu żywność jest podnoszona lub opuszczana, aby znajdować się bliżej lub dalej od ognia. Dzięki temu grille Firepit są niezwykle wszechstronne i nadają się do delikatnych potraw, takich jak ryby, warzywa i S’mores, aż do grubych kawałków wołowiny i całych zwierząt.

3. Urządzenia

Przejrzyj te linki, aby znaleźć pomysły na zakupy na swoim urządzeniu.

 • piece do pizzy

Oto niedrogi, przenośny piekarnik do pizzy na zewnątrz.

 • Miejsce na grilla

Jest to wszechstronny, wszechstronny grill, który został specjalnie zaprojektowany do użytku na zewnątrz.

 • centrum napoju

To świetna opcja dla tych, którzy naprawdę chcą się bawić! Trzymaj napoje i akcesoria do napojów w smukłej obudowie.

4. Pomysły na wyposażenie

Jest tak wiele opcji, jeśli chodzi o konfigurację. Czy decydujesz się na konfigurację stołu i krzesła, czy ławki i taboretu? Zastanów się, jakie spotkania wykorzystujesz w swojej kuchni, aby zdecydować, który jest najlepszy.

 • Kolor: Pomyśl, jaką kolorystykę polubisz na przestrzeni lat i ciesz się nią. Nie chcesz wybierać odważnej, szalonej palety kolorów, która zmęczy Cię po sezonie. Jeśli chcesz odważnego, jasnego dotyku, używaj wymiennych poduszek, poduszek i narzut. Możesz wybrać jasne urządzenia lub kwiaty, aby dodać kolor. W ten sposób podstawowa paleta pozostaje neutralna, a po prostu dodajesz wymienne rozpryski farby.

 • tkanina: Oczywiście, musisz wybrać tkaninę odporną na warunki atmosferyczne do swoich mebli ogrodowych, szczególnie jeśli jest ona ograniczona do minimum. Poddane obróbce płótno i włókno olefinowe są dobrym wyborem dla mebli ogrodowych.

 • Markiza i pokrowce: Ważne jest, aby chronić urządzenia i meble przed warunkami atmosferycznymi i prawdopodobnie szorstkimi elementami. Jeśli mieszkasz w ekstremalnym klimacie, powinieneś rozważyć rodzaj ochrony, którą chcesz zastosować w swojej kuchni na zewnątrz. Możesz zbudować markizy, aby zasłonić patio, lub zbudować konstrukcję, taką jak altana lub pergola. Zasadniczo ma to stabilny dach i kolumny boczne. Do bocznych filarów można również przymocować zasłony odporne na wpływy atmosferyczne, które można podciągnąć, aby działały jak ściany, jeśli chcesz zachować prywatność na swoim patio.

 • Fine-tuning: Po zainstalowaniu ciężkiego sprzętu i mebli cofnij się o krok i zastanów się, co jeszcze zajmuje miejsce. Oto kilka drobnych poprawek:

– ozdoby

– lampy

– Małe stoliki

– Dekoracyjne tace i miski

– Wazony i wysokiej jakości sztuczne kwiaty

– Wodoodporne narzuty i koce na zimowe miesiące

5. Oszczędzające pieniądze opcje majsterkowania

Nie musisz polegać na wiedzy innych osób w zakresie wszystkich potrzeb związanych z kuchnią na zewnątrz. Możesz zrobić wiele sam, kiedy będziesz gotowy!

 • Używaj drewna pochodzącego z recyklingu oraz starych mebli / ławek ze sklepów z odzieżą używaną lub od sprzedawców detalicznych. Uruchom go sam i zabierz się do pracy, zbuduj krzesła, ławki lub markizy.

 • Wyjdź i znajdź odporne na warunki pogodowe tkaniny ze sklepów tkanin lub sprzedaży mebli. Możesz ponownie pokryć swoje meble ogrodowe według własnych pomysłów.

[ff id=”1″]