Skip to main content

Jeśli naprawdę chcesz dowiedzieć się więcej o swoich odbiorcach, znaleźć więcej osób do promowania swoich produktów i uzyskać nowe pomysły na więcej ofert, grupy są jedną z najlepszych inwestycji poza e-mail marketingiem.

Utrzymywanie grup jest niedrogie i może naprawdę pomóc ci wiele osiągnąć. Sprawdź te ważne sposoby, w jakie grupy mogą pomóc w rozwoju Twojej firmy, a dowiesz się, że właściwe jest zwiększenie wysiłków marketingowych.

1. Przeprowadzić badania odbiorców

Grupy to skuteczny i przyjemny sposób na badanie odbiorców. Możesz użyć własnej grupy, którą umieścisz razem z grupą docelową, klientami i potencjalnymi klientami, lub możesz użyć grup innych osób, które składają się z grupy docelowej takiej jak Twoja. Mogą być niewidzialni i po prostu oglądać i uczyć się, lub możesz zadawać pytania, przesyłać ankiety lub zapraszać ich do czatów grupowych w celu omówienia problemów związanych z twoją niszą.

2. Doświadcz większych możliwości zaangażowania

Grupy są łatwym sposobem komunikowania się z publicznością, gdy przychodzą do grupy w celu rozrywki i nauki. W ten sposób możesz prowadzić bardziej nieformalną rozmowę, przeprowadzić ankietę, wymienić zdjęcia i porozmawiać z publicznością. E-mail świetnie nadaje się do wysyłania wiadomości, ale czasami nie nadaje się do dyskusji w prawdziwej grupie.

3. Zwiększ wiarygodność marki

Posiadanie grupy, z którą przychodzą Twoi klienci, aby porozmawiać z potencjalnymi klientami, to świetny sposób na zwiększenie wiarygodności marki. Osoby, których nie znasz zbyt dobrze, zobaczą osoby, które kupiły od Ciebie i lubią rozmawiać w grupie, a to zwiększy Twoją wiarygodność na wiele sposobów – więcej niż jednokierunkowych wiadomości e-mail.

4. Jest niedrogi

Wspaniałą rzeczą w dzisiejszej grupie jest to, że jest ona bardzo tania. Możesz założyć grupy za darmo na Facebooku. Możesz założyć grupy na platformach takich jak Delphiforums.com, Ning.com i inne bez dużych pieniędzy. Ale kiedy je skonfigurujesz, opłacają się one w dużym stopniu, o ile często wnosisz wkład i angażujesz odbiorców.

5. Znajdź partnerów joint venture

Grupy to doskonałe miejsca na znalezienie najbliższego partnera JV. Jeśli należysz do grupy, w której wiele innych osób sprzedaje produkty uzupełniające dla odbiorców, możesz znaleźć kogoś, kto jest idealny do wspólnej pracy nad kolejnym pomysłem. Idealnie jest to ktoś, kto może wnieść coś, czego nie możesz, i odwrotnie.

[ff id=”6″]