Skip to main content

Zakres marketingu cyfrowego jest bardzo duży i stanowi błogosławieństwo dla firm. Jednak najbardziej potrzebującymi marketingu cyfrowego są przedsiębiorcy, którzy założyli swoje start-upy. W przeciwieństwie do istniejących firm, startupy nie mają wystarczających zasobów, aby być obecnym na tym wysoce konkurencyjnym rynku. Potrzebują tanich środków, aby osiągnąć poziom, na którym znajdują się istniejące firmy i osiągnąć swoje cele. Oto najlepsze strategie hakerskie dotyczące marketingu cyfrowego i porady, które pomogą startupom szybciej się rozwijać.

5 strategii marketingu cyfrowego, które pomogą Twoim startupom dobrze się rozwijać

1. Elastyczne projektowanie stron i prosta struktura nawigacji

Odpowiedź na „Jak zwiększyć zaangażowanie czytelników na naszej stronie internetowej?” jest Projekt strony internetowej i struktura nawigacji strona internetowa. Bardzo ważne jest, aby start-upy optymalizowały projekt i strukturę swojej strony internetowej w celu zapewnienia dobrych standardów optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Wynika to z faktu, że projekt jest pierwszą rzeczą, którą użytkownik zauważa na swojej stronie. Musisz więc upewnić się, że witryna ma unikalny wygląd i motyw. Dobra struktura może również pomóc poprawić ruch w Twojej witrynie.

Wskazówki dotyczące projektowania i struktury stron internetowych: –

  • Zaleca się, aby witryna była atrakcyjna, optymalizując ją pod kątem różnych urządzeń (telefony komórkowe, tablety, laptopy) i rozdzielczości ekranu.
  • Jeśli posiadasz witrynę WordPress, użyj interesującego motywu dla swojej witryny.

2. Twórz wartościowe treści

Jeśli chodzi o treść, powinna być praktyczna, interaktywna i wciągająca, aby użytkownik nie nudził się jej czytaniem. Treść powinna być napisana w interaktywnym języku konwersacyjnym, którego używamy w codziennym życiu, słowami zrozumiałymi dla każdego typu użytkownika.

Wskazówki dotyczące tworzenia wartościowych treści: –

  • Napisz tytuł kliknięcia i tagi nagłówka.
  • Utwórz kontekst i wspomnij o swoich doświadczeniach (jeśli to możliwe).
  • Używaj wizualizacji – zdjęć i filmów.
  • Przekształć trochę treści w obraz (grafika informacyjna).

3. Korzystaj z mediów społecznościowych

Optymalizacja mediów społecznościowych to najlepszy sposób na maksymalizację zasięgu dla odbiorców. Udostępnij swoje posty na blogach na różnych platformach społecznościowych, aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej i przyciągnąć więcej użytkowników do swojej witryny. Zachęcaj ich do komentowania i mów do nich w sekcji komentarzy. Spełnienie twoich życzeń wzmacnia zaufanie twojego start-upu.

Wskazówki dotyczące poprawy wymiany społecznościowej i zasięgu treści:

  • Promuj swoje treści za pośrednictwem ekspertów i online Influencer wymieniając ich nazwy w postach.
  • Wspominaj nazwy swoich odbiorców w komentarzach.
  • Nie wahaj się poprosić odbiorców o zgodę.
  • Jeśli masz witrynę WordPress, użyj wtyczek, aby zautomatyzować udostępnianie swojej ostatniej pracy.

4. Śledź swoje statystyki za pomocą narzędzi analitycznych

Narzędzia analityczne są najlepszymi przyjaciółmi marketingu cyfrowego.

Te narzędzia do analityki internetowej pomagają marketerom zrozumieć, co działa, a co nie. Nie tylko skąd pochodzi ruch do Twojej witryny, jakie jest źródło i medium ruchu, ile czasu spędziłeś na stronie itp.

Takie narzędzia pomagają marketerom śledzić współczynniki konwersji i zapewniać wgląd w odbiorców, aby mogli tworzyć treści dla tej konkretnej grupy odbiorców. Te narzędzia analityczne pomagają startupom w dostarczaniu odbiorcom dokładnie tego, czego chcą, i mogą z tego czerpać więcej.

5. Zrozum swoje grupy docelowe

Jest to podstawowa zasada każdej cyfrowej kampanii marketingowej, ponieważ sprzedawca zna odbiorców i pomaga im w oparciu o czynniki psychologiczne i demograficzne strategisieren zgodnie z tym. Znajomość własnej niszy pomaga marketerowi dowiedzieć się, jakie treści powinny być publikowane w jakich odstępach czasu iw jaki sposób.

[ff id=”6″]