Skip to main content

Kiedy po raz pierwszy wyruszyłem na ścieżkę przedsiębiorczości, wkrótce stanąłem przed trudnym pytaniem: czy mam cechy, aby być przedsiębiorcą?

Jestem czystym wychowawcą outdoorowym. Było wiele przypadków, w których ludzie mówili mi, że moja pasja nie zaprowadzi mnie daleko. Ale do dziś jestem wytrwały i pasjonuję się moim hobby.

Zrobiłem więc krok do tyłu, aby przeanalizować, czy mam to, czego potrzeba, aby zostać przedsiębiorcą. I znalazłem 5 kluczowych cech. Oto one:

1. Podejmowanie decyzji

Kiedy jestem na zewnątrz, muszę podejmować decyzje. Jest tak szczególnie w przypadku, gdy mam grupę uczestników. Niezliczone decyzje muszą być podejmowane przed, w trakcie i po programie.

Na przykład, czy rozwiązałem wszystkie plany awaryjne? Czy zabrałem ze sobą wystarczającą ilość jedzenia i sprzętu?

Jako przedsiębiorca muszę podejmować niezliczone decyzje. Nikt nie jest w stanie ci powiedzieć, co masz robić.

2. Podejmowanie ryzyka

Muszę być przyzwyczajony do podejmowania ryzyka na zewnątrz. Jeśli nie upadnę, nie wiem, jak wysoko mogę się wspiąć. Jeśli nie zaryzykuję podjęcia złej decyzji na skrzyżowaniu, nie będę wiedział, czy to w ogóle właściwy sposób.

Założyłem kilka firm. Niektóre działały, a inne nie. Mimo to nie wiedziałbym tego wszystkiego, gdybym nie próbował.

3. Świadomość bezpieczeństwa

Jednak ludzie często źle rozumieją, że my, jako podejmujący ryzyko, nie dbamy o bezpieczeństwo. Współczynnik bezpieczeństwa był kilkakrotnie brany pod uwagę na zewnątrz.

Na przykład lina wspinaczkowa może wytrzymać około 12 razy średnią masę wspinacza. Środki bezpieczeństwa są wszędzie. Tam, gdzie ich nie ma, uczymy się podejmować konserwatywne decyzje.

Powód, dla którego nie skupiam się na jednej firmie, opiera się na mądrym powiedzeniu: Nie wkładaj WSZYSTKICH jajek do jednego koszyka. Musi istnieć siatka bezpieczeństwa.

4. Wytrwałość

To klasyczna natura poszukiwacza przygód na świeżym powietrzu. Jesteśmy przyzwyczajeni do oszukiwania. Wiemy, że słowa bez działania się nie liczą. Wysiłek jest zwykle nadludzki. Jesteśmy przeszkoleni do pokonywania odległości.

Nikt nigdy nie powiedział, że bycie przedsiębiorcą jest łatwe. Zarobienie pierwszego dolara zajęło mi 6 miesięcy. Na szczęście zostałem wyszkolony do wytrwania.

5. Kreatywność

Problemy to podstawa poszukiwacza przygód na świeżym powietrzu. Żaden dzień ani aktywność nie są takie same. Więc zawsze musimy myśleć nieszablonowo. Mów o byciu osobą z zewnątrz. Sam jestem zdumiony tym, co ja lub moi uczestnicy robimy, aby rozwiązać problemy.

Zacząłem od minimalnego kapitału. Musiałem więc być kreatywny, aby planować swoje wysiłki, energię i pieniądze. Bądź kreatywny, jeśli użyjesz dla mnie całego oprogramowania zamiast na odwrót.

Te 5 cech poszukiwacza przygód na świeżym powietrzu zdecydowanie pasuje do rachunków przedsiębiorcy. Jeśli masz szczęście, możesz zamienić pasję w swoją pracę. Jeśli nie, wziąłbyś wystarczającą liczbę narzędzi do prowadzenia firmy!

[ff id=”1″]