Skip to main content

Nawet jeśli chcesz zorganizować oficjalny ślub w domu, decyzja o przyjęciu na zewnątrz może być dobrą wymówką dla wszystkich, aby się zrelaksować i naprawdę świętować po zawiązaniu węzła. Są jednak rzeczy, które towarzyszą planowaniu ślubu lub przyjęcia na świeżym powietrzu, o których możesz nie pomyśleć, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Jeśli planujesz swój ślub, weź pod uwagę te pomocne wskazówki.

Postępuj zgodnie z zasadami

Zanim zdecydujesz się na miejsce na zewnątrz, powinieneś dowiedzieć się, czy potrzebujesz pozwolenia na ślub lub przyjęcie, czy też musisz przestrzegać specjalnych zasad. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz podawać alkohol w recepcji, ponieważ wiele parków i plaż nie zezwala na alkohol lub wymaga specjalnego zezwolenia. Jeśli przeprowadzisz badania przed sfinalizowaniem swoich planów, prawdopodobieństwo wystąpienia niespodziewanych i niechcianych niespodzianek będzie mniejsze.

Miej oko na dodatkowe koszty

Możesz pomyśleć, że jeśli nie wynajmiesz hali, zaoszczędzisz pieniądze, ale to niekoniecznie prawda. Na przyjęcie na zewnątrz, które może iść w parze z salą wewnętrzną, musisz zapewnić wiele rzeczy. Na przykład potrzebujesz przenośnych łazienek dla gości i przenośnych produkcji dla zespołu. Stoły i krzesła mogą być dostępne w holu. Musisz je jednak wypożyczyć na zewnątrz.

Chociaż żaden z tych kosztów nie powinien Cię powstrzymywać, jeśli jesteś zainteresowany ślubem na świeżym powietrzu, zdecydowanie powinieneś wziąć je pod uwagę przy planowaniu budżetu. Jeśli jedynym powodem, dla którego planujesz przyjęcie na zewnątrz, jest zaoszczędzenie pieniędzy, zastanów się nad halami.

Czy masz plan tworzenia kopii zapasowych

Nikt nie chce poradzić sobie z deszczem w dniu ślubu, ale jeśli planujesz ślub lub przyjęcie na świeżym powietrzu, możliwość deszczu jest szczególnie problematyczna. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zminimalizować ryzyko zalania ciebie i gości niespodziewaną ulewą.

• Możesz wybrać miejsce na zewnątrz z klubem lub halą na terenie, z którego możesz korzystać, gdy pada deszcz.

• Możesz wybrać miejsce na zewnątrz z pawilonem lub inną zewnętrzną ochroną. Jeśli tak, upewnij się, że w dostępnych schroniskach jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich gości.

• Możesz wynająć namioty, które można ustawić przy złej pogodzie.

Upewnij się, że goście czują się komfortowo

Pamiętaj, że jako gospodarz imprezy jesteś odpowiedzialny za zapewnienie swoim gościom komfortu i dobrej zabawy. Jeśli oczekujesz pogody 90 stopni, przygotuj butelki z zimną wodą. Jeśli jesteś w obszarze, w którym często występują komary, zdecydowanie powinieneś zainwestować w świece Citronella lub inne środki odstraszające owady.

Pamiętaj, że nie wszyscy goście mogą znać lokalizację. Poinformuj ich z wyprzedzeniem, czy musisz zabrać ze sobą wygodne buty i odzież codzienną, aby założyć je po ślubie. Zaproponuj krem ​​przeciwsłoneczny, gdy jest jasny i słoneczny dzień.

Zapewnij transport

Jeśli miejsce odbioru znajduje się daleko od miejsca ślubu lub jest szczególnie odległe lub trudno dostępne, możesz znacznie ułatwić życie swoim gościom, oferując transfer z wesela na przyjęcie. Jeśli masz wielu gości spoza miasta, możesz nawet wynająć autobus, który zabierze ich z hoteli do miejsca ślubu iz powrotem. Zwiększa to całkowity koszt ślubu, ale może się okazać, że goście chętniej przylecą na ślub, jeśli nie będą musieli wynająć samochodu lub zależą od lokalnych usług taksówkowych.

[ff id=”1″]