Skip to main content

Wnętrze i zewnętrzna strona domu to przestrzenie, które tradycyjnie są zaprojektowane tak, aby czuć się fizycznie i psychicznie odizolowane od siebie. Na szczęście ta wąska perspektywa wychodzi z mody i pojawiają się nowe trendy w renowacji domów. Zamiast tego właściciele domów stosują podejście typu „przepływ wewnątrz i na zewnątrz” do projektowania i przebudowy nadwozia. Ta filozofia przenosi salon do jadalni na zewnątrz i na podwórko.

Czy chcesz, aby Twój dom był większy i bardziej zachęcający? Skorzystaj z tych pięciu wskazówek, aby ten trend przebudowy domu działał dla Ciebie!

Dodaj pokład lub patio

Jednym z najprostszych sposobów przebudowy domu w celu odzwierciedlenia przepływu od wewnątrz jest dodanie pokładu lub patio. Jeśli mieszkasz w nierównym terenie, możesz wybrać pokład, ponieważ jest łatwiejszy do zainstalowania niż taras. Talia może również znacznie zwiększyć wartość odsprzedaży domu. Taras działa najlepiej, jeśli jest zbudowany na stosunkowo płaskiej podłodze. Jest to również tańsza z dwóch opcji.

Niezależnie od tego, jaki wybierzesz, jest to idealny punkt wyjścia do stworzenia przestrzeni życiowej, która będzie łatwo spływać.

Udekoruj wspólnym motywem

Używaj nie tylko mebli do salonu na zewnątrz, ale także podobnego motywu kolorystycznego. Kolor może być jednym z najprostszych sposobów psychologicznego połączenia dwóch obszarów. Z podobnymi meblami i Kolory wyglądają tak, jakby jedna część domu kończyła się naturalnie i nie gwałtownie, gdy wchodzisz na sąsiedni teren zewnętrzny.

Zbuduj kuchnię na zewnątrz

Wielu właścicieli domów uważa, że ​​gotowanie na podwórku ogranicza się do grillowania w miesiącach letnich. Jednak zbudowanie kuchni na zewnątrz sprawia, że ​​jest to praktyczne działanie bez względu na okazję. Niektóre z wyrafinowanych dodatków służą jako druga kuchnia. Zatrudnij doświadczonego budowniczego domu, aby ta „kuchnia na świeżym powietrzu” stała się ulubionym miejscem w Twoim domu.

Pomyśl o pogodzie

Jednym z głównych powodów oddzielenia od wewnątrz i na zewnątrz jest to, że jeden pokój jest zależny od pogody, a drugi zwykle nie. Mimo to można przebudować, gdy elementy działają na twoją korzyść. Taras od strony wschodniej sprawia, że ​​śniadanie jest przyjemnie ciepłe i oferuje ucieczkę w cieplejsze popołudnie. Najlepiej wybrać meble wewnętrzne odporne na wiatr i deszcz.

Dodaj specjalne drzwi, aby wprowadzić na zewnątrz

Najbardziej skutecznym narzędziem do dodawania prądów wewnętrznych i zewnętrznych jest stosowanie specjalnych drzwi. Podczas gdy tradycyjne drzwi dodatkowo dzielą przestrzeń zewnętrzną i wewnętrzną, drzwi te są tworzone w tym specjalnym stylu architektonicznym. Popularne opcje to podwójne lub potrójne drzwi składane, przesuwane szklane drzwi i okiennice.

Pomyśl o całej swojej przestrzeni życiowej jako o pojedynczej części mieszkalnej. Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie przepływu z wnętrza na zewnątrz jest pomyślenie o całym domu jako o pojedynczej przestrzeni. Planując nowy projekt przebudowy, powinieneś zatrudnić wykonawcę, który ma doświadczenie z tym nowym trendem. Wielu generalnych wykonawców w całym kraju jest dobrze przeszkolonych w zakresie tego nowego trendu przebudowy domu i może odpowiedzieć na wszelkie problemy z renowacją. Wybierz tego, który specjalizuje się w przedłużaniu pomieszczeń dla Twoich potrzeb projektowych.

[ff id=”1″]