Skip to main content

Jeśli uważasz, że PR nie żyje, tracisz możliwości widoczności marki, które oferuje PR w erze cyfrowej. Oczywiście czasy się zmieniły. Stara taktyka tradycyjnego public relations, która znajduje odzwierciedlenie w koordynowaniu wydarzeń strategicznych, komunikacji kryzysowej, zarządzaniu reputacją, targach, możliwościach sponsoringowych, zasięgu, dystrybucji komunikatów prasowych i korzystaniu z tradycyjnych mediów (radio, telewizja, gazety) okazała się teraz drogą do bardziej cyfrowego podejścia ,

Strategie dla starego i cyfrowego PR łączą się w punkcie, w którym ustanawiane są połączenia i zarządzane. Jednak cyfrowy PR oferuje dodatkowe zalety optymalizacji wyszukiwarek i budowania linków w Internecie. Jednocześnie dostarczane są wymierne i namacalne wyniki oraz ustalenia i tworzone są łatwo udostępniane treści.

Dlaczego PR online powinien być zintegrowany z SEO?

SEO i PR współpracują ze sobą na kilka sposobów. Po pierwsze, tworząc treści najwyższej jakości, możesz uzyskać linki zwrotne do swojej witryny. Im więcej informacji medialnych otrzyma Twoja marka, tym więcej linków dostaniesz na swoją stronę. Wreszcie dzięki doskonałemu procesowi PR możesz budować lepsze połączenia z wpływowymi osobami w swojej branży, a tym samym uzyskać więcej linków z blogów i postów w mediach społecznościowych, co prowadzi do wzrostu SEO.

Ponieważ obszar PR online jest bardziej szczegółowy niż obszar tradycyjnych, pomoże to zwiększyć widoczność Twojej marki i patronat online. Jednak integracja między SEO a PR staje się znacznie silniejsza dzięki strategicznej realizacji.

Oto 6 najlepszych sposobów na optymalizację wyszukiwarek za pomocą PR online.

1. Ujednolic swoje cele w zakresie SEO, PR i innych działań marketingowych

Każda z tych koncepcji marketingowych ma własny styl urabialności, ale jej cel jest taki sam. Podczas gdy SEO korzysta z kanałów cyfrowych w celu komunikowania się z klientami i generowania większej liczby potencjalnych klientów, PR opiera się w dużej mierze na pracy medialnej w celu zwiększenia zasięgu medialnego marki. Ostatecznie Twoim celem jest dotarcie do klientów – i na tym powinieneś skupić się najbardziej. Tylko wtedy możesz korzystać z funkcji różnych kanałów.

2. Wykorzystaj dane z badań SEO i PR, aby stworzyć ogólną osobowość.

Podczas gdy SEO opiera się na badaniach odbiorców, aby stworzyć osobowość marki, PR koncentruje się na badaniach mediów, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj publikacji przemawia do odbiorców docelowych marki i poszukać reporterów zajmujących się kwestiami związanymi z marką. Połączenie obu wyników tworzy silną, zjednoczoną osobę.

3. Koordynuj treści i słowa kluczowe we wszystkich kanałach cyfrowych, aby osiągnąć spójną tożsamość marki.

Wszystkie Twoje wpisy w mediach społecznościowych i blogach, e-książki, biuletyny, strony docelowe, reklamy wideo, aktualności w mediach i komunikaty prasowe powinny wyświetlać obraz, który stara się przekazać Twoja marka.

4. Wykorzystaj swoją wiedzę PR jako przewodnik do tworzenia treści.

Po przeprowadzeniu odpowiednich badań eksperci PR otrzymują dane o rodzaju treści, które ich odbiorcy uważają za użyteczne, wartościowe i udostępniane. Niech ta wiedza pomoże Ci w tworzeniu wysokiej jakości treści SEO. Podczas gdy specjaliści SEO tworzą wysokiej jakości treści, które zawierają najbardziej odpowiednie słowa kluczowe i udostępniają je za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych, eksperci PR powinni być zajęci umieszczaniem tych treści i zwracaniem jak największej uwagi poprzez wysokiej jakości linki.

5. PR może korzystać ze strategii słów kluczowych SEO

Słowa kluczowe użyte w komunikatach prasowych mogą skłonić reporterów do korzystania z tych docelowych słów kluczowych podczas opisywania marki, co zwiększa prawdopodobieństwo, że firma je znajdzie.

PR musi wykorzystywać i rozszerzać strategię słów kluczowych SEO. Na przykład słowa kluczowe i frazy kluczowe powinny być zawarte w krytycznych wypowiedziach, komunikatach prasowych, wywiadach medialnych, dokumentach z najczęściej zadawanymi pytaniami, biografiach w mediach społecznościowych, tytułach i opisach witryn oraz kopiach stron internetowych.

6. Połącz się z wysokiej klasy influencerami w swojej branży

Marketing wpływowy nie podlega negocjacjom przy integracji działań SEO i PR dla Twojej witryny. Kiedy łączysz się z wpływowymi użytkownikami, otrzymujesz wysokiej jakości linki zwrotne od mediów, innych firm i witryn o dużym ruchu. Nawiązanie kontaktów z tymi osobami wpływowymi zwiększa prawdopodobieństwo, że udostępnią one Twoje treści odbiorcom docelowym, a nawet połączą się z Twoją witryną, co sprawi, że te treści będą bardziej widoczne, połączone i oczywiście udostępnione.

SEO jest kluczowym elementem budowania trwałej obecności online, ale działa lepiej, jeśli łączy się z PR, aby uzyskać świetne wyniki. Na przykład link z Forbesa, nawet jeśli jest to link tekstowy, ma większą wagę niż zwykłe komentarze na blogu. Dlatego powinieneś skupić się na tworzeniu wysokiej jakości, udostępnianych treści. Chcesz również upewnić się, że treść jest odpowiednio i proporcjonalnie wypełniona słowami kluczowymi, które są dodawane do faktu, że muszą być odpowiednie dla odbiorców.

[ff id=”5″]