Skip to main content

Pod względem content marketingu blog lub witryna internetowa powinny być zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Chociaż techniki SEO zmieniają się z czasem, SEO jest nadal ważne dla lepszego rankingu. Jednak optymalizując witrynę pod kątem SEO, należy unikać typowych błędów. Poniżej znajduje się kilka typowych błędów SEO, które popełniają większość ludzi.

1. Wybór niewłaściwych słów kluczowych

Optymalizacja treści polega na ocenie witryny pod kątem określonych słów kluczowych. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie słowa kluczowe. Możesz nie chcieć ignorować znaczenia słów kluczowych z długim ogonem.

Zanim zaczniesz, możesz przeprowadzić badania. Aby to zrobić, możesz użyć kilku przydatnych narzędzi, takich jak Moz, SEMrush, Google Trends i Google AdWords Keyword Planner, aby wymienić tylko kilka. Wybór niewłaściwych słów kluczowych jest poważnym błędem.

2. Wpisz słowa kluczowe

Innym powszechnym błędem jest nadużywanie słów kluczowych. Zbyt duże użycie tych samych słów kluczowych w treści jest uważane przez wyszukiwarki za spam. To zaszkodzi twoim pozycjom w wyszukiwarkach.

Idealnie gęstość słów kluczowych powinna wynosić od 0,5 do 1%. Google może wykryć nadmierne użycie słów kluczowych za pomocą techniki o nazwie Latent Semantic Indexing (LSI).

3. Utwórz nietrafne treści

Innym częstym błędem jest tworzenie treści, które nie mają związku z twoimi treściami. Wyszukiwarki takie jak Google udostępniają te strony tylko tym osobom, które zawierają odpowiednie słowa kluczowe i treść. Jeśli więc ludzie znajdą się w Twojej witrynie, ale nie mogą znaleźć treści, której szukasz, Twoja witryna nie zostanie oceniona.

4. Publikowanie treści nieoryginalnych

Dotyczy to jakości treści publikowanych na blogu lub stronie internetowej. Treści publikowane na blogu powinny być oryginalne, w przeciwnym razie Twoja witryna zostanie ukarana przez Google. Dlatego nie jest dobrym pomysłem kopiowanie treści z innej witryny i używanie jej na swojej stronie.

Duplikaty treści nie są w ogóle przydatne. Dlatego lepiej jest inwestować w oryginalne treści. Jeśli nie możesz sam pisać artykułów, możesz zatrudnić freelancera.

5. Nie używaj znaczników tytułu i opisów meta

Opisy meta i tagi tytułowe są bardzo ważne dla SEO. Ignorowanie tego aspektu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest niekorzystne dla rankingu witryny. Kolejnym błędem jest zapomnienie o dodaniu tagów graficznych. Problem polega na tym, że roboty wyszukiwarek nie są zaprogramowane do odczytywania tekstu na obrazach. Dlatego musisz wstawić znaczniki alt, aby wyszukiwarki wiedziały, o czym są Twoje obrazy.

6. Uzyskaj linki zwrotne niskiej jakości

W dzisiejszych czasach marketerzy treści powinni zrozumieć znaczenie uzyskania wysokiej jakości linków zwrotnych. Jednak popełniają błąd, otrzymując wiele linków zwrotnych niskiej jakości zamiast niektórych linków z witryn rządowych.

Innymi słowy, powinieneś otrzymywać linki zwrotne z witryn, które mają dobrą reputację i pozycję.

7. Użyj zbyt wielu linków wewnętrznych

Linki wewnętrzne są również ważne dla lepszego rankingu. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć swoje posty na blogu lub artykuły z najlepszymi stronami i odwrotnie. Upewnij się jednak, że artykuły, do których prowadzą linki, są odpowiednie. Ponownie, możesz nie chcieć przesadzać, lub możesz zostać ukarany.

Krótko mówiąc, upewnij się, że nie popełnisz tych błędów, przestrzegając technik SEO.

[ff id=”5″]