Skip to main content

Zbliża się zima i trzeba się na nią przygotować. Musisz przygotować dom na zimny sezon. Jest to ważne, jeśli chcesz, aby Twój dom był energooszczędny i wygodny. Przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące majsterkowania w domu, które zrobią różnicę tej zimy.

Wykonaj audyt energetyczny

Możesz zatrudnić certyfikowanego specjalistę do oceny swojego domu. Konsultant ds. Energii przeprowadza „audyt” i sprawdza miejsce zamieszkania pod kątem ewentualnych strat energii i innych problemów związanych z bezpieczeństwem. Na podstawie szczegółowego raportu, który ci da, możesz dokonać ważnych napraw i zwiększyć efektywność energetyczną domu.

Specjalista udzieli również wskazówek, jak rozwiązać najczęstsze problemy w domu. Następnie możesz podjąć niezbędne kroki w celu rozwiązania problemów.

Uszczelnij ściany

Uszczelki w ścianach wpuszczają powietrze, powodując wahania temperatury w domu. Możesz stworzyć plan i użyć rurki uszczelniającej, aby rozwiązać problematyczne obszary. Oprócz tego należy uszczelnić obszary, w których znajdują się skrzynki elektryczne na płycie gipsowo-kartonowej. Upewnij się, że wszystkie małe otwory z tyłu skrzynek są uszczelnione.

Zapal światła puszki

W suficie mogą również wystąpić wycieki powietrza, szczególnie w obszarze sufitu, w którym znajdują się wpuszczone światła. Niektóre światła puszki są odpowietrzone, aby nie uległy przegrzaniu przez żarówkę. Co musisz zrobić, to usunąć puszkę, a następnie uszczelnić obwód puszki za pomocą wysokiej jakości szczeliwa. Wnętrze pudełka powinno być również uszczelnione taśmą aluminiową lub masą uszczelniającą.

Wypełnij luki izolacyjne

Aby znaleźć luki izolacyjne, należy sprawdzić zewnętrzne kurki i otwory wentylacyjne pod kątem dużych szczelin. Luki te pozwalają na ucieczkę powietrza z pomieszczenia w zimie. Do uszczelnienia tych otworów można użyć pianki rozszerzającej się.

Twój system grzewczy

Możesz ustawić piec przed nadejściem zimy. Według ekspertów na koszty energii przeciętnego domu ma wpływ ogrzewanie. Jeśli instalacja kotłowa lub piec jest nieefektywna, rachunki za ogrzewanie mogą wzrosnąć. Pamiętaj, aby kupić filtr jakości.

Możesz wymienić filtr, aby kocioł był bardziej wydajny. Chociaż wydaje się to niepotrzebnym wydatkiem, spłaci się później.

Sprawdź swój system Windows

Twoje okna powinny pasować do klimatu Twojego domu. Na przykład, jeśli mieszkasz w obszarze, w którym jest bardzo zimno w zimie, możesz zainwestować w okna z podwójnymi szybami.

Kup inteligentny termostat

Możesz zainstalować inteligentny termostat. Niektóre zaawansowane modele można również obsługiwać za pomocą smartfona. Programowalne termostaty są dostępne w różnych wersjach i poziomach cenowych. Dzięki tym urządzeniom możesz poprawić efektywność energetyczną swojego domu.

Możesz więc skorzystać z tych 7 wskazówek dotyczących remontu domu przed nadejściem kolejnego sezonu zimowego. W ten sposób możesz zaoszczędzić prawdziwe pieniądze na rachunkach za ogrzewanie.

[ff id=”2″]