Skip to main content

  1. Basen! Nic nie zwalnia twoich stóp jak woda. Pływanie to nie tylko jeden z najlepszych sposobów uprawiania sportu. Pomoże Ci lepiej oddychać, utrzymywać kształt rdzenia i rozciągać mięśnie pleców – wszystko po to, aby pomóc ci w ciąży i porodzie.

  2. Idź na zakupy. Tak, to może nie być najmądrzejsza rada, ale z pewnością jest to ćwiczenie. Co więcej, te zakupy na pewno przyjdą bez żalu kupujących. Wszystko, co kupujesz, wygląda bardzo uroczo na twoim dziecku, a może nawet znajdziesz coś przydatnego w ofercie. Świetny czas, aby również stworzyć listę rejestracyjną baby shower!

  3. Rób spacery na świeżym powietrzu (w zależności od pogody). Chodzenie jest nie tylko dobre dla zdrowia fizycznego, ale także zmniejsza stres związany z oczekiwaniem na wydarzenie tak duże, jak przybycie dziecka. Poświęć ten czas na omówienie szczegółów życia po dziecku z drugą połówką. To świetny czas, aby oczyścić swoje myśli i pomyśleć o swoim harmonogramie, jak tylko dziecko przyjedzie, sporządzić listę rzeczy, które musisz zabrać do szpitala itp. Zawsze używaj tego czasu na zewnątrz, aby rozmawiać i zastanów się, czy twoje obecne wybory życiowe są odpowiednie do życia z dzieckiem. Pomyśl o tym jako o detoksykacji dla twojego mózgu, a także o doskonałym wydolności sercowej. Będziesz zaskoczony, ile rzeczy i rozwiązań przemyśli twój mózg, jeśli na to pozwolisz.

  4. Uzyskaj masaże. Poproś wszystkich, z którymi czujesz się komfortowo, o wykonanie masażu pleców lub stóp. Odwiedzaj uzdrowiska i zafunduj sobie masaże ciążowe, mani pedis itp. Poświęć trochę czasu dla siebie, ale pamiętaj: więcej zabawy z przyjacielem lub dwoma!

  5. Naucz się nowych przepisów. Jednym z najbardziej ekscytujących i przerażających aspektów rodzicielstwa jest to, że masz zupełnie nową osobę, za którą jesteś odpowiedzialny. I oczywiście przygotowywanie świeżych, smacznych posiłków powinno znajdować się na szczycie listy. Istnieje wiele książek o zdrowym gotowaniu dzieci. Wypróbuj je. Ponadto ty i twój partner z pewnością polubicie nowo odkryte smaki i przepisy. Staraj się trzymać z dala od jedzenia z przyprawami i gotowanymi przedmiotami. Opieraj się na świeżej żywności od podstaw. Unikaj używania mikrofalówki, plastiku i folii aluminiowej. Naucz się teraz i rób to dobrze, aby szybciej wyczarować te zdrowe i smaczne potrawy, kiedy dziecko przyjedzie i zadziwi wszystkich wokół ciebie. W końcu składniki składają się na danie, ale każdy poczuje miłość i troskę, którą wkładasz do naczynia, szczególnie te małe!

  6. Jedz dobrze Twoje dziecko rozwija smak jedzenia na podstawie tego, co wkładasz do swojego ciała podczas ciąży. Najprawdopodobniej polubisz to, co zjadłeś i odrzucisz jedzenie, którego nie zjadłeś: wyda ci się to dziwne, a zatem niepewne. Dopóki nie będą mogli podejmować własnych decyzji, to ty! Upewnij się, że nie tylko wykluczasz złe nawyki żywieniowe, ale także zdrowe, aby pomóc Twojemu dziecku być zdrowszym, a nawet podejmować lepsze decyzje w nadchodzących latach.

  7. Śpij dobrze Jakkolwiek ekscytujące może być oczekiwanie na noworodka, sen będzie wkrótce bardzo poszukiwany. Spróbuj więc zdobyć jak najwięcej. Być może nie masz zbyt wielu szans na przybycie dziecka. Dla niektórych dobrym pomysłem wydaje się trenowanie ciała w celu pozbawiania ich snu poprzez pozostawanie do późna w nadziei, że przygotuje ich to na nieprzespane noce w przyszłości. Pamiętaj jednak, że każdy stres, który znosisz, wpływa na dziecko. Ułatw to dla dobra dziecka. Twoje ciało i tak przygotuje się na wszystko, co jest potrzebne. Trudno będzie ci spać nawet w czasie ciąży, jeśli dziecko podskakuje. Wielu uważa, że ​​jest to naturalny sposób na zabicie mamy. Ale ilekroć masz szansę, upewnij się, że dobrze odpoczywasz, śpisz i oszczędzasz energię – będziesz jej potrzebować!

[ff id=”7″]