Skip to main content

Ciąża jest jedną z najszczęśliwszych faz w życiu kobiety. Niestety wiąże się z pewnymi efektami ubocznymi i problemami. Opuchnięte stopy są jedną z najczęstszych dolegliwości, na które napotykają kobiety w czasie ciąży. Znany również jako obrzęk, jest to stan, w którym nadmiar płynu gromadzi się w tkankach organizmu. Może to być również bolesne.

Oto 8 domowych środków na obrzęk stóp podczas ciąży:

1. Stosuj dietę bogatą w potas

Ten środek pomaga zminimalizować obrzęk. Potas jest bardzo skuteczny w utrzymywaniu poziomu elektrolitów w organizmie. Zapobiega również gromadzeniu się wody. Banany są bogate w potas. Pomoże ci jeden banan dziennie.

2. Herbata z mniszka lekarskiego To cudowna herbata dla kobiet w ciąży, które podczas ciąży cierpią na obrzęk stóp. Herbata z mniszka lekarskiego równoważy elektrolity w organizmie, a także wspomaga krążenie krwi. Wystarczy zagotować kilka mlecze z wodą i spożywać preparat trzy razy dziennie.

3. Podnieś stopy. Lekarze zazwyczaj zalecają, aby ich pacjenci utrzymywali stopy w podniesionej pozycji przez cały dzień, aby usunąć obrzęk i ból. Jest to bardzo pomocne w utrzymaniu prawidłowego przepływu krwi w ciele. Zapobiega gromadzeniu się płynów w stopie.

4. Spróbuj octu jabłkowego Jeśli lubisz smak octu, ACV zrobi to samo. Musisz włożyć łyżkę octu jabłkowego do szklanki wody. Pij tę mieszaninę dwa razy dziennie. Ładowanie ACV potasem jest bardzo pomocne w zrównoważeniu elektrolitów w organizmie.

5. Masaż olejkiem arnikowym Odprężający masaż stóp. Użyj olejku arnikowego, aby złagodzić ból, stawy i mięśnie. Możesz poprosić małżonka, przyjaciela lub masażystkę o masowanie stóp tym olejem.

6. Pakiety ogórków Jest to proste i bardzo relaksujące. Połóż chłodne plastry ogórka na stopach. Musisz przykryć całe stopy podkładką. Plasterki ogórka wyciągają nadmiar toksyn i wody. Możesz także żuć kilka plasterków dziennie, aby utrzymać nawodnienie organizmu.

7. Zwiększone spożycie wody W większości przypadków opuchnięte stopy są wynikiem gromadzenia się płynów w organizmie. Wiele kobiet uważa, że ​​picie większej ilości wody może prowadzić do zatrzymania wody. Prawda jest jednak odwrotna. Jeśli utrzymujesz dobre nawodnienie organizmu, może on wypłukać nadmiar toksyn i płynów.

8. Namocz słoną wodę To bardzo relaksujące. Po prostu zanurz stopy w słonej letniej wodzie. Środek domowy jest na ogół zalecany przez starsze, doświadczone kobiety i położne. Zagotuj trochę wody i dodaj garść soli. Gdy poczujesz się ciepło, umieść stopy w wannie i pozwól im zanurzyć się w nich, chyba że woda się ochłodzi. Środek zaradczy pomaga wyciągając nadmiar płynów z tkanki.

EndNote – Obrzęk stóp podczas ciąży jest częstym problemem. Kobiety mogą uważać to za bardzo denerwujące ze względu na związane z tym bóle. Pomocne mogą być następujące sprawdzone środki domowe, jak wspomniano powyżej. W przypadku poważnych problemów po gorączce i innych powikłaniach ważne jest, aby wezwać lekarza.

[ff id=”7″]