Skip to main content

Jeśli chcesz zachować zdrową dietę podczas ciąży, dobrym pomysłem mogą być przepisy na napoje ciążowe / soki.

Dlaczego powinienem pić sok, gdy jestem w ciąży?

Jedzenie świeżych owoców i warzyw jest zawsze zalecane i jest ważne, jeśli jesteś w ciąży. Nie zawsze jest to przyjemne doświadczenie podczas ciąży. Możesz czuć się chory, wzdęcia i wcale nie chcesz jeść. Najlepszą alternatywą, aby upewnić się, że ty i twoje dziecko nadal dostaniecie jedzenie, którego potrzebują i nie poczujecie się odwodnieni, to trochę soku.

Przepisy na napoje ciążowe podczas ciąży:

Możesz przygotować świeży sok każdego dnia, w zależności od tego, jakie warzywa i owoce lubisz i co jest dostępne w zależności od sezonu. Sprawdź 9 najlepszych przepisów / soków na napoje ciążowe:

1. Orage:

Sok pomarańczowy jest pełen składników odżywczych i może służyć jako naturalna ochrona przed przeziębieniem i grypą. Pomarańcza jest bardzo dobra w zapobieganiu grypie i pomaga w potrzebie wszelkiego rodzaju leków podczas ciąży. Sok pomarańczowy to również świetny sposób na utrzymanie wysokiego poziomu odporności. Jest bogatym źródłem witaminy C, a także zawiera pewną ilość potasu.

2. Sok z marchwi:

Marchewki to świetny sposób na poprawę wzroku nienarodzonego dziecka. Pomoże również oczyścić wątrobę i oczyścić organizm z wszelkich toksyn. Sok z marchwi jest bogatym źródłem witamin A i E. Dzięki temu skóra jest zdrowa i lśniąca. Witaminy te są również dobre dla utrzymania zdrowia paznokci i pomagają im się łamać. Sok z marchwi jest również dobrym naturalnym składnikiem, który pomaga w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, co wiąże się głównie z ciążą. Zapobiega również problemom zdrowotnym, które możesz mieć z powodu fluktuacji tarczycy.

3. Sok z korzenia buraków:

Sok z korzenia buraka podczas ciąży pomaga zwiększyć energię. Daje ci siłę, której potrzebujesz w czasie ciąży. Sok z korzenia buraka jest obciążony żelazem. Jeśli spożyjesz ten sok, możesz uniknąć anemii. To szczególne warzywo ma niesamowitą zawartość błonnika, co oznacza, że ​​jest idealne dla twojego układu trawiennego. Spożywanie tego soku pomaga również usunąć wszystkie toksyny z organizmu i oczyścić krew.

4. Apple:

Sok jabłkowy to świetny sposób, aby zapobiec niepotrzebnemu przyrostowi masy ciała w trakcie i po ciąży. Sok jabłkowy pomaga wzrost i rozwój mózgu nienarodzonego dziecka. Jest także doskonałym źródłem żelaza i pomaga zapobiegać anemii.

5. sok z owoców:

Sok brzoskwiniowy ma bardzo wysoką zawartość żelaza i potasu. Ten sok zapobiega ryzyku anemii podczas ciąży. Sok z brzoskwini może pomóc usunąć toksyny z organizmu i oczyścić pęcherz i nerkę. Jest to naturalny sposób na uniknięcie kamieni nerkowych podczas ciąży. Sok brzoskwiniowy zapobiega również zaparciom, problemom z krwią lub niestrawności podczas ciąży

6. Sok truskawkowy:

Sok truskawkowy nadaje skórze naturalny blask podczas ciąży. Ma bardzo wysoką zawartość wody i zapobiega odwodnieniu. Ten sok ma rozpuszczalny błonnik, który jest bardzo ważny i dobry dla ciężarnych serc. Zawiera także kwas foliowy, który jest niezwykle ważny zarówno dla Ciebie, jak i Twojego nienarodzonego dziecka podczas ciąży.

7. sok cytrynowy:

Sok z cytryny zawiera kilka zdrowych składników odżywczych, takich jak białka, węglowodany, błonnik, witaminy i inne. Zawiera również minerały, kwas foliowy, cynk i wapń, które są dobre dla Ciebie i Twojego dziecka. Picie soku z cytryny pomaga naturalnie zwalczyć nudności.

8. Woda kokosowa:

Zasadniczo nie jest to sok, woda kokosowa jest jednym z zdrowszych napojów owocowych, które można spożywać w czasie ciąży. Zapobiega odwodnieniu i może zwalczyć zmęczenie, dostarczając ciału naturalną energię.

9. Sok winogronowy:

Picie soku winogronowego podczas ciąży może zwalczyć zgagę, kontrolować ciśnienie krwi, zapobiegać zaparciom lub leczyć je, a także pomagać w atakach migreny. Może również pomóc w walce z wypadaniem włosów, co jest częstą dolegliwością w ciąży.

Wszystkie te owoce i warzywa są pełne korzyści zdrowotnych, które są bardzo ważne dla Ciebie i Twojego dziecka. Wszystko to uważa się za bezpieczne do spożycia, jeśli ogólny stan zdrowia i ciąża są normalne i przebiegają bezproblemowo. Zdecydowanie zalecamy rozmowę z lekarzem przed przyjęciem któregokolwiek z tych najlepszych soków ciążowych.

Są to pierwsze dziewięć przepisów / soków na napoje ciążowe, które należy wypić. Spożywanie tych soków z pewnością okaże się pomocne dla Ciebie i Twojego dziecka.

Podziel się swoim doświadczeniem ze spożywaniem powyższych soków. Udostępnij ten artykuł znajomym i rodzinie w tym samym czasie.

[ff id=”7″]