Skip to main content

Jaka jest różnica między SEM agencji ubezpieczeniowej a SEO agencji ubezpieczeniowej? Zacznijmy od definicji wszystkich. SEM oznacza marketing w wyszukiwarkach, rodzaj marketingu internetowego, który stara się promować witryny agencji poprzez zwiększenie ich widoczności na stronach wyników wyszukiwania (SERP) poprzez zastosowanie płatnego umieszczania, reklamy kontekstowej i płatnego włączenia , SEO oznacza Search Engine Optimization, która ma ten sam cel co Insurance SEM, poprawia widoczność strony agencji w SERP, ale celuje w organiczne (bezpłatne) wpisy. Ubezpieczeniowe SEO to podzbiór lub element SEM i często jest uważany za niezbędny element inicjatyw SEM. Obie inicjatywy zawierają liczne akronimy. Oto niektóre z kluczowych elementów SEO, z których wszystkie są zawarte w opisie szerszego programu Agencji SEM:

a. Strona internetowa agencja projektowa

b. Na stronie optymalizacji

c. Off stronie optymalizacji

d. Media społecznościowe (niektórzy uważają to za SEM)

e. Blogowanie agencji

f. Zdjęcia Site

G. Filmy na stronie internetowej

h. Odpowiedni budynek linku zwrotnego

I. Koła SEO White Hat

Kiedy patrzymy na SEM, dodajemy opcje płatności, w tym kampanie PPC agencji ubezpieczeniowej i słowa reklamowe, zgłoszenia artykułów, mikroblogowanie itp. Analiza słów kluczowych jest przeprowadzana zarówno dla SEO, jak i SEM. Agencja ubezpieczeniowa SEM wymaga stałej opieki i konsekwentnej uwagi. Powinien być stale aktualizowany i monitorowany. Innym aspektem SEM jest marketing w mediach społecznościowych (SMM) i zarządzanie marketingiem w wyszukiwarkach (SEMM). SEMM odnosi się do wielu działań, w tym SEO, ale koncentruje się na zarządzaniu zwrotem z inwestycji, a nie na wskaźnikach rozwoju ruchu. SEMM integruje również organiczne SEO i dąży do uzyskania najwyższej pozycji w rankingu SERP, nie potrzebując dolarów budżetowych PPC.

Możemy więc dodać SEMM, SMM i PPC do naszej listy SEM i uzupełnić podstawy ABC SEM i SEO. Spójrzmy, jak może wyglądać lista SEM:

a. Strona internetowa agencja projektowa

b. Na stronie optymalizacji

c. Off stronie optymalizacji

d. Media społecznościowe (niektórzy uważają to za SEM)

e. Blogowanie agencji

f. Zdjęcia Site

G. Filmy na stronie internetowej

h. Odpowiedni budynek linku zwrotnego

I. Koła SEO White Hat

j. kampanie PPC

k. Analiza AdWords

l. Mikroblogowanie (Twitter itp.)

m. YouTube (wideo)

n Koszyk

Ö. Zarządzanie kampaniami PPC i przegląd budżetu

p. Zarządzanie współczynnikiem konwersji i analiza ROI

Nasza nieco większa lista SEM pokazuje nam ponad połowę alfabetu i jest tylko listą podstaw. SEO i ubezpieczenia SEM są bardzo skomplikowane i jest również mało prawdopodobne, aby zwykły badacz, agent, właściciel agencji lub producent agencji starający się poprawić swoje umiejętności technologiczne w sieci opanowałby to. Nawet dobrze obsadzone działy marketingu małych i średnich agencji, na przykład w przedziale od 50 do 750 milionów dolarów (prowizje agencji od 5 do 75 milionów dolarów), mogą rozważyć zlecenie tak złożonych inicjatyw marketingowych ubezpieczeniowych firmie eksperckiej.

[ff id=”5″]