Skip to main content

Nauczenie dziecka gry na gitarze to inne wyzwanie dla każdego nauczyciela gry na gitarze. Nauczyciel gry na gitarze często musi wypracować metodę, która pasuje do jego młodego ucznia. Dobra książka z metodami gitarowymi zaprojektowana specjalnie dla dzieci z pewnością będzie bardzo pomocna w tej sytuacji, a książka jest wyjątkowa „Alfred’s Kid’s Guitar Course”Zobaczmy, co ta książka ma do zaoferowania.

140-stronicowa książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5 lat i zawiera kolorowe strony, które mogą zwrócić uwagę dziecka. Po kilku stronach podstaw takich jak; „Guitar Anatomy”, „Holding The Guitar” i wstęp do „Basic Musical Symbols”. Uczniowie otrzymują stronę „Aktywność” z prośbą o narysowanie wcześniej poznanych symboli muzycznych i podstawy liczenia „uderzeń”. W przeciwieństwie do większości tradycyjnych książek, zaczyna się od metod gitarowych, których używam książka nie ma lekcji „Czytania”, ale lekcji „Brzdąkania”. Ciekawym podejściem autorów książki jest wprowadzenie trzech kolorowych postaci: psa, kota i przyjaznego aligatora, którzy zawsze są w pobliżu dawać wskazówki uczniom na każdej lekcji.

Czytanie notacji muzycznej rozpoczyna się na stronie 37 książki i do tego czasu uczniowie nauczyli się i ćwiczyli cztery akordy w łatwej pozycji do grania ich w danych utworach. Od strony 37 powracamy do tradycyjnego podejścia do nauki czytania notatek na każdym łańcuchu od 1.. Strony zajęć nadal pojawiają się między lekcjami, a kolorowe postacie nadal pomagają. Uczniowie nauczą się na stronie 43, jak łączyć poszczególne nuty i akordy, i będzie to kontynuowane z każdą nową wyuczoną nutą.

„Cztery struny” wersja wcześniej poznanych akordów została przedstawiona na stronie 79. Następnie wprowadzono styl akompaniamentu „Bass Chord” i grano z „Dynamics”, aby wyszkolić uczniów w dodawaniu „Feel” do ich gry.

Profesjonalista:

Podejścia do książki, które wprowadzają lekcję „bicia” przed przeczytaniem „notatek”, są z pewnością świetnym sposobem na zapewnienie rozrywki dla dzieci. O wiele łatwiej jest zapamiętać nuty i znaleźć je na gitarze, zanim będą mogły zagrać znaczący dźwięk. Dołączone płyty CD brzmią świetnie i są właściwie „ulepszonymi” płytami CD, które mają dodatkowe funkcje podczas odtwarzania na komputerze. Kolorowe postacie z kreskówek sprawiły, że lekcja stała się interesująca, a kolorowe strony sprawiają, że książka wygląda na szczęśliwą, co z pewnością przyciągnie uwagę młodych uczniów.

Wady:

Chociaż książka na okładce nosi tytuł „Complete”, nie jest to kompletna książka na temat metody gry na gitarze, ponieważ uczniowie uczą się „czterech akordów smyczkowych” w najlepszym wypadku nawet po jej ukończeniu. Mimo, że są one dostarczane ze świetnie brzmiącymi i ulepszonymi płytami CD, instrukcje nauczyciela gitary są nadal wymagane, aby uczynić nauczanie bardziej efektywnym dla dzieci, zwłaszcza pięciolatków.

Po przejrzeniu książki i zapoznaniu się z zaletami i wadami nadal uważam, że jest to dobre miejsce dla dzieci, które chcą nauczyć się gry na gitarze ze względu na jej prostotę.

[ff id=”6″]