Skip to main content
Reklama

Artykuł SEO po aktualizacjach Google Panda

Jako posłuszny student marketingu internetowego tworzyłeś treści dla swoich witryn i starałeś się zadowolić nauczyciela, czyli Google. Jednak po ostatnich aktualizacjach nieco trudniej jest zadowolić nauczyciela!

Aktualizacja Google Panda i artykuły SEO

W lutym 2011 r. Google wydało aktualizację Google Panda, aby poprawić jakość wyników wyszukiwania. W rezultacie wiele witryn zaczęło zanikać z dużą ilością niskiej jakości reklam i treści. Zostały one zastąpione wysokiej jakości stronami internetowymi, serwisami społecznościowymi, serwisami informacyjnymi itp. W ten sposób Google wskazał, że wcześniej stosowane techniki pisania treści SEO, w tym upychanie słów kluczowych, obracanie itp., Były niedostępne. Jeśli chcesz uzyskać dobre wyniki SERP, musisz tworzyć artykuły SEO, które są znaczące i nie muszą być „nadające się do sprzedaży”.

Co więc robisz, aby tworzyć skuteczne artykuły, które lubią wyszukiwarki?

Treść oparta na grupie słów kluczowych

Po pierwsze zapomnij o tworzeniu indywidualnych treści opartych na słowach kluczowych. Teraz musisz skupić się na grupie powiązanych słów kluczowych. Ponieważ nie możesz mieć artykułów SEO dla jednego słowa kluczowego, które są podświetlone wszędzie, musisz również pracować z synonimami i innymi powiązanymi słowami kluczowymi.

Napisz dla swoich czytelników

Uczyń styl pisania bardziej naturalnym i mniej wymuszonym. Oznacza to, że musisz pisać dla czytelników, a nie dla wyszukiwarek. Jeśli będziesz mieć oko na czytelników podczas tworzenia treści, na pewno otrzymasz odpowiedź od czytelników, co oznaczałoby lepszą widoczność twoich artykułów, a także lepsze udostępnianie. Takie działania mogą pomóc w wyświetlaniu treści i osiągnięciu wyższych wyników SERP.

Unikaj nadmiernych linków

Jeśli chcesz połączyć konkretny artykuł z inną stroną swojej witryny, musisz umieścić linki tekstowe w różnych częściach tego artykułu. To zdecydowanie dobra aktywność, ale nie przesadzaj. Łączenie za dużo, aby poprawić SEO, nic nie robi.

Zachowaj długość swoich treści

Wiele witryn ma kilka krótkich stron o treści od 150 do 300 słów, ale to już nie pomaga. Google uznało, że wielu webmasterów wykorzystało tę technikę do stworzenia wielu artykułów SEO i stron opartych na słowach kluczowych, aby spróbować wspiąć się na Google SERP. Aby temu przeciwdziałać, Google rozpoznaje teraz treść o długości od 400 do 500 słów i może mieć wystarczającą ilość informacji, aby czytelnicy byli zajęci.

Możesz łatwo wykonać powyższe kroki i zauważyć różnicę w swoich SERP. Większość z tych technik ma zasadnicze znaczenie dla dobrego pisania treści SEO, które powinny być przestrzegane przed aktualizacją Google Panda. Jeśli tak nie jest, nadszedł czas, aby to zrobić!

[ff id=”5″]