Skip to main content

Od czego to wszystko się zaczęło

Amway była jedną z wiodących firm w branży marketingowej na poziomie mutl. MLM został wprowadzony do obrotu w 1959 r., Aby umożliwić osobom zarabianie na dzieleniu się produktami i zaoszczędzić firmie dużo pieniędzy na reklamę. Boisko miało stać się partnerem i sprzedawać produkty firmy. Pieniądze, które firma zaoszczędziłaby na reklamie, mogłyby zostać wypłacone współpracownikom, którzy prowadzą reklamę produktu. Jest wielu ludzi, którzy żałują, że nie dostali się do Amwaya wiele lat później, kiedy była to okazja na parterze.

Koniec sprzedaży od drzwi do drzwi dla sprzedawców sieciowych

Dla tych, którzy żyli w ciągu ostatnich 6 dekad, byliśmy świadkami narodzin i rozwoju branży marketingu sieciowego. Wielu z nas usiłowało znaleźć nowe perspektywy dla MLM, w których uczestniczyliśmy. Pamiętamy, że umawialiśmy się i pojechaliśmy do kogoś, aby dać mu naszą sprzedaż. Teraz jesteśmy w erze komputerów i nie ograniczamy się już do budowania naszej organizacji downline poprzez lokalne połączenia w małych miasteczkach. Dzięki Internetowi możemy teraz budować naszą działalność i sponsorować ludzi nie tylko w USA, ale na całym świecie.

Pierwszy król marketingu wielopoziomowego

Wielu, którzy czytają ten artykuł, nie rozpozna nazwy Dexter Yager. Dexter został wspólnikiem Amwaya wkrótce po narodzinach firmy. Miał plan zbudowania swojej sieci, aby pomóc wszystkim sponsorowanym przez nich 5 rejestracjom. Ilekroć pracownik umawiał się z potencjalnym klientem, chodził do jego domu i robił prezentację. W ten sposób każdy z jego pracowników nauczył się scenariusza lub przynajmniej miał dobre podstawy i wiedzę na temat otwierania nowych perspektyw. Pomagając współpracownikowi uzyskać pierwsze 5 rejestracji, zrobili to samo z każdą osobą, która je sponsorowała. Organizacja downline Dextera stanowiła ponad 50% działu marketingowego Amwaya. To powinno dać ci wyobrażenie o tym, co możesz zrobić, aby zbudować własny zespół networkerów w promowanym przez Ciebie biznesie.

Zbliżamy się do roku 2020 w zupełnie nowym świecie marketingu sieciowego

Wiele dzisiejszych wyzwań obejmuje wczorajsze wyzwania, ale mamy też wiele nowych wyzwań do pokonania. W dobie komputerów i Internetu firmy marketingu sieciowego mogą szybciej się rozwijać. Osoba, która zarejestruje się w firmie zajmującej się marketingiem sieciowym, może zorganizować setki organizacji z dnia na dzień. Wiem, bo sam tego doświadczyłem. W firmie połączyłem się z kimś w Indiach i dosłownie obserwowałem dziesiątki osób logujących się co godzinę. Kiedy rejestrujesz się w firmie MLM w Indiach, dzwonisz i rejestrujesz się z kimś innym, a następnie z kimś innym.

Osoba może doświadczyć eksplozji wzrostu, znajdując odpowiednich sponsorów. Ale dla wielu z nas nie mamy osobistej listy mailingowej z tysiącami nazwisk. Możesz publikować informacje o swojej firmie na Facebooku lub Twitterze tak często, zanim stracisz połączenia, a czasem nawet znajomych.

Generowanie leadów ~ jeden z kluczy do udanego marketingu sieciowego

Możemy rozwijać nasz zespół szybciej niż w latach 50. i 60., ale wciąż musimy zdobywać przewagę ludzi, którym możemy służyć. Istnieje kilka sposobów pozyskiwania potencjalnych klientów. Płać za nie, wykopuj potencjalnych klientów, aby je znaleźć, i istnieją sposoby na uzyskanie bezpłatnych potencjalnych klientów. Nawet po otrzymaniu leadów, zwłaszcza bezpłatnych leadów, nadal musisz nauczyć się, jak połączyć się z leadem, śledzić go, a na końcu dostać się do ceny, którą podpisuje z Twoją firmą.

Osoby, które są nowe w marketingu sieciowym, potrzebują coachingu. Podobnie jak lata temu Dexter Yager, osoby, które sponsorujesz, potrzebują kogoś do coachingu i współpracy z nimi, aby nauczyć się tego procesu. Dzięki właściwemu programowi leadów, szkoleniom w zakresie łączenia się i komunikacji z potencjalnymi klientami, śledzenia ich postępów, spotkań itp., Nowi pracownicy / partnerzy mogą nauczyć się, jak odnosić sukcesy w posiadaniu domów i zarabiać, co odzwierciedla pracę, którą wykonują budować swój biznes. Jeśli jesteś dobrym liderem zespołu i upewniasz się, że osoby, które sponsorujesz, nauczą się powielać twój proces, mogą zrobić to samo dla tych, którzy ich sponsorują. Albo wykonujesz całą pracę sam, albo uczysz swoich pracowników, aby również oni mogli pracować. Pokaż im, jak zdobyć bezpłatne potencjalne kontakty i zwiększaj wskaźnik rekrutacji wszystkich.

[ff id=”6″]