Skip to main content
Rozwój osobisty

Benchmarking i hakowanie wzrostu – to samo, po prostu inne

Chociaż nigdy nie korzystałem z najnowszych modnych słów, „hakowanie wzrostu” to koncepcja, którą warto przyjąć i wdrożyć, ale może to zmienić różnicę między sukcesem a sukcesem Twojej firmy. Jeśli spojrzymy wstecz na historię, koncepcją, która najbardziej zbliża się do hakowania wzrostu, będzie „analiza porównawcza”, to znaczy analizowanie konkurentów w celu ustalenia, czy możesz nauczyć się, jak poprawić swoją pozycję na rynku. Według businessdictionary.com celem analizy porównawczej jest (1) ustalenie, które i gdzie potrzebne są ulepszenia, (2) analiza, w jaki sposób inne firmy osiągają wysoki poziom wydajności, oraz (3) wykorzystanie tych informacji do poprawy wyników firmy ,

W erze cyfrowej hakowanie wzrostu ma te same cechy, co benchmarking, ale na znacznie głębszym poziomie. Hakowanie wzrostu zwykle koncentruje się na zdobywaniu udziału w rynku za pomocą strategii opartych na danych, które są testowane, ponownie testowane i powielane na jak największej liczbie platform.

Na przykład, jeśli masz grupę docelową od 11 do 17 kobiet, możesz użyć oprogramowania do zbadania technik marketingowych znanej artystki, takiej jak Taylor Swift, aby uzyskać wgląd w to, jak jej dział marketingu najlepiej dociera do tej grupy docelowej. Korzystając z tego typu oprogramowania, Twoja firma zyskuje wgląd w średnią liczbę trafień w witrynie Taylor Swift, z której uzyskano dostęp, słowa kluczowe związane z SEO i przykłady reklam z wielu kampanii.

Dzięki tym informacjom firma powinna przetestować wersje A / B stron witryny, stron powitalnych i pobranych informacji, aby ustalić, która iteracja prowadzi do pożądanego współczynnika konwersji. Upewnij się, że sporządzasz wykres wyników każdej zmiany, ale zwróć uwagę na liczbę zmian, które wprowadzasz w każdej iteracji. Staraj się nie zmieniać więcej niż dwóch elementów na sesję i upewnij się, że strona testowa stanowi 40% przestrzeni reklamowej, aby upewnić się, że nie stracisz konwersji przy próbie czegoś nowego.

Ostatnim etapem hakowania wzrostu jest wzmocnienie głosu firmy jako myślącego lidera w swojej dyscyplinie. Napisz książkę, najlepiej we współpracy ze znanym autorytetem, i wysyłaj artykuły i blogi do publikacji lokalnych, regionalnych i krajowych. Buduj relacje z blogerami, którzy docierają do klientów za pomocą różnych produktów lub tematów i oferują treści, oraz dodawaj nazwy firm do list ekspertów dla lokalnych programów telewizyjnych i radiowych. Wszystkie te metody pomagają zwiększyć ruch w nowej i ulepszonej witrynie, znacznie poprawić ranking SEO oraz zwiększyć konwersje i rentowność.

Podsumowując, analiza porównawcza jest bardzo skutecznym narzędziem dla firm do zwiększenia swojego udziału w rynku. Hakowanie wzrostu jest jednak kolejnym etapem analizy i wzrostu konkurencji, obejmującym najlepsze praktyki i strategie z wielu branż na całym świecie.

[ff id=”6″]