Skip to main content

Termin „marketing internetowy” praktycznie nie istniał 8 lat temu, teraz jest to rosnące zjawisko, które każdego roku przynosi miliony. Ze względu na tę rozwijającą się branżę zmienia się krajobraz Internetu. Gdzie będą zmiany? W pełni oczekuję, że interaktywne wrażenia użytkownika końcowego wzrosną – środowisko online, które spełnia indywidualne preferencje pojedynczego użytkownika. Widzę także ogromną zmianę w naszym sposobie marketingu online. Zmiana może obejmować „spersonalizowane” reklamy, które są tak głęboko osadzone w produkcie, że użytkownik nie rozpoznaje ich jako reklamy.

Dokąd zmierza ten marketing? Gdzie to będzie w 2010 roku? Oto kilka pomysłów:

Reklamy osobiste:

Nie „Pojedynczy biały człowiek szuka …”. Reklamy pokazujące spersonalizowane dane użytkownikowi końcowemu. Trend ten rozpoczął się od produktów takich jak Google AdWords, w których odwiedzający są witani reklamami specyficznymi dla zawartości strony. Przy swobodnym przepływie danych osobowych w Internecie możliwe jest, że za kilka lat reklama może być tak szczegółowa, jak: „Bob, Buick się skończył z powodu wymiany oleju, oto kolejne 3 szybkie smarowania”.

Reklama kanały:

Kanały kablowe rozszerzają się tak szybko, że trudno jest nadążyć. Wkrótce moglibyśmy surfować na kanale 1430 w ramach „Serii Chevrolet 2010”, gdzie faktycznie siadamy i oglądamy godzinny program specjalny o Chevys – tego rodzaju reklama zadziałałaby z kilku powodów:

– Jest bardzo ukierunkowany

Obecne reklamy telewizyjne (reklamy) często otrzymują przycisk WYCISZENIE lub wstajemy, aby uzyskać więcej popcornu, aby nieznana liczba widzów zobaczyła 30-sekundową reklamę.

– Zaakceptuj rynek

Gdy widz dostosowuje się konkretnie do produktu, skuteczność wiadomości rośnie wykładniczo. Na przykład, jeśli jako widz nie jesteś zainteresowany kanałem reklamowym „Home Depot Shed Products”, nie oglądaj. Dla tych, którzy interesują się domem i ogrodem i robią to sam, ten kanał jest Twoim osobistym ekspertem. Home Depot dociera tylko do tych, którzy są zainteresowani ich produktem, a obraz pomarańczowego fartucha zostaje zachowany.

Niestandardowe strony internetowe:

Na niektórych stronach użytkownik może teraz zmienić kolor i motyw strony. To sprawia, że ​​jest to przyjemniejsze miejsce docelowe – co prowadzi do większej liczby powracających gości. Gdy użytkownik spędza czas na tworzeniu własnego portalu, zwraca go i używa go jako głównego źródła informacji (pomyśl o MSN).

Przyszłe strony internetowe muszą być w stanie wspierać mentalność „No Two Alike”. Użytkownicy końcowi muszą mieć możliwość dostosowania treści, koloru, motywu i funkcjonalności.

Zmiany są na horyzoncie, przygotuj swoją firmę do przechwytywania gości i daj im poczucie „jeden do jednego”.

[ff id=”6″]