Skip to main content

Podczas ciąży pojawia się ból brzucha lub dyskomfort. Jednak silny lub uporczywy ból może wskazywać na poważniejszą chorobę i dlatego wymaga konsultacji z położnikiem.

Poważne powikłania, które mogą powodować ból brzucha podczas ciąży:

• Ciąża pozamaciczna – jest to poważny i zagrażający życiu problem polegający na wszczepieniu zapłodnionego jaja w jajowody poza macicą. Skurcze, silny ból brzucha lub miednicy, krwawienie, tkliwość itp. Są najczęstszymi objawami. Ból zwykle nasila się podczas kaszlu lub ćwiczeń. Jeśli występuje silne krwawienie z omdleniem lub zawrotami głowy, zadzwoń pod numer 911.

• Poronienie – jest to kolejny stan występujący we wczesnych stadiach ciąży, tj. H. W ciągu pierwszych 20 tygodni. Początkowo można zauważyć tylko plamy z pochwy lub krwawienie, a wkrótce potem ból brzucha. Krwawienie może być łagodne lub ciężkie, a ból może być łagodny i spazmatyczny lub silny i utrzymujący się. W każdym razie musisz natychmiast skonsultować się z położnikiem, szczególnie jeśli krwawienie jest ciężkie.

• Przedwczesny poród – przedwczesny lub przedwczesny poród to kolejny przypadek, w którym kobieta ma nietypowy ból brzucha. Przedwczesny poród występuje, gdy szyjka macicy jest poszerzona lub przed 37. tygodniem ciąży. Niektóre z objawów obejmują ból brzucha, skurcze, ból pleców i zwiększone ciśnienie w miednicy, plamy pochwy lub krwawienie lub wzrost wydzieliny z pochwy.

• Zakłócenie łożyska – to kolejny zagrażający życiu stan, w którym kobieta w ciąży odczuwa ból brzucha. W tym stanie łożysko jest częściowo lub całkowicie oddzielone od macicy przed urodzeniem dziecka. Czasami są tylko plamy, ale w większości przypadków krwawienie jest oczywiste i ciężkie. Oprócz bólu brzucha, osoba będzie również doświadczać uporczywych skurczów lub skurczów, bólu pleców i tkliwości macicy. Jest to nagły wypadek i natychmiastowa pomoc medyczna jest koniecznością.

• Stan przedrzucawkowy – to kolejne poważne powikłanie, które diagnozuje się, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi i masz nadmiar białka w moczu po 20 tygodniach ciąży. Zaburzenie to może wpływać na wszystkie narządy w organizmie i może stanowić zagrożenie dla życia dziecka. Niektóre z objawów związanych z tym zaburzeniem obejmują nadmierny obrzęk twarzy, rąk, nóg i kostek, obrzęk wokół oczu, silny ból i tkliwość w górnej części brzucha, ból głowy, wymioty i problemy ze wzrokiem. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, natychmiast skontaktuj się z położnikiem.

• Zakażenie dróg moczowych – Jest to częsty i mniej poważny stan, w którym kobieta w ciąży może odczuwać ból brzucha. Inne objawy obejmują pieczenie, ból lub dyskomfort podczas oddawania moczu, mętny lub cuchnący mocz, częste pragnienie oddawania moczu, a czasem krwawe zabarwienie moczu. W większości przypadków przepisywane są antybiotyki, które leczą infekcję. Nieleczone zapalenie pęcherza może uszkodzić nerki i spowodować przedwczesny poród.

[ff id=”7″]