Skip to main content

Bóle głowy w czasie ciąży są bardzo trudne, ponieważ bez recepty nie są zalecane leki przeciwbólowe. W pierwszych 12 tygodniach ciąży hormony wzrostowe odgrywają rolę w rozwoju bólów głowy w ciąży. 40% wzrost objętości krwi podczas ciąży zwiększa ciśnienie w naczyniach krwionośnych, a to może nawet powodować bóle głowy podczas ciąży.

Bóle głowy i ciąża są powiązane i mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli występują w ostatnim miesiącu ciąży, ponieważ mogą być również spowodowane stanem zwanym stanem przedrzucawkowym. Stan przedrzucawkowy to zaburzenie ciąży, które ma objawy takie jak bóle głowy, których nie łagodzą leki dostępne bez recepty, wysokie ciśnienie krwi, obrzęk i białko w moczu.

Bóle głowy w czasie ciąży mogą być również spowodowane lub nasilone przez jeden z następujących czynników:

Stres Brak snu Wymioty Niski poziom cukru we krwi Odwodnienie Odstawienie kofeiny Odstawienie nikotyny Zła postawa Problemy z widzeniem związane z ciążą

Co możesz zrobić, aby złagodzić ból głowy związany z ciążą:

Zmniejszyć stres. Śpij więcej Lecz swoje poranne mdłości. Jedz regularnie, aby uniknąć niskiego poziomu cukru we krwi. Pij wystarczającą ilość wysokiej jakości wody. Uzyskaj korekty chiropraktyki i porady dotyczące korekty postawy. Unikaj leków dostępnych bez recepty, szczególnie w pierwszych 12 tygodniach ciąży. Skonsultuj się z homeopatą lub akupunkturzystą w celu leczenia bólu. Ciążowe bóle głowy czasem łagodzą gorące lub zimne okłady na czole i szyi. Jeśli odczuwasz ostry ból głowy w ciąży, masuj ramiona i szyję. Odpocznij w ciemnym pokoju i poćwicz głęboki relaks. Relaks w ciepłej kąpieli lub pod prysznicem czasami zmniejsza stres i napięcie. Owocowy mangostan jest znany z tego, że wspiera każdy system w ciele. To wszystko naturalne i może złagodzić bóle głowy związane z ciążą.

Próbowałeś wszystkiego i nadal boli cię głowa podczas ciąży:

W tym momencie należy poprosić lekarza lub położną o poradę. Sprawdź wzrok, ponieważ możesz potrzebować okularów lub ich wymiany.

Jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów związanych z bólem głowy, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub położną, ponieważ są to objawy poważnego powikłania ciąży zwanego stanem przedrzucawkowym:

Niewyraźne widzenie Prawostronny ból brzucha Obrzęk dłoni i twarzy Nagły przyrost masy ciała Bardzo podekscytowany lub niespokojny

Ciążowe bóle głowy mogą być bardzo bolesne i bardzo frustrujące, ponieważ nie zaleca się przyjmowania leków bez recepty w czasie ciąży. Jeśli tradycyjne nie jest dozwolone, nadszedł czas, aby sprawdzić, które holistyczne metody leczenia są dostępne. Podstawowe leczenie energią jest niezwykle relaksujące, redukuje stres i łagodzi niektóre, jeśli nie wszystkie, bóle głowy.

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie jest zapobieganie ciąży. Wielu ciężarnych z historią bólu głowy zna czynnik wyzwalający ból głowy. Ważne jest, aby trzymać się z dala od tych wyzwalaczy.

Wielu pacjentom cierpiącym na bóle głowy poprawiła się ich bóle głowy podczas ciąży, regularnie przyjmując mangostan i sok mineralny. Mangostan jest bardzo uzdrawiającym owocem, ma naturalny środek przeciwbólowy i jest bezpieczny w ciąży.

Ciąża może być dla kobiety niezwykłym doświadczeniem. To znacznie więcej niż wychowywanie dziecka i radzenie sobie z problemami takimi jak zmęczenie. Ciąża ma ogromną emocjonalną, psychiczną, duchową i energetyczną stronę. Im lepiej zrozumiesz te aspekty, tym łatwiej i mniej objawowa będzie Twoja ciąża. Nauczenie się, jak łączyć się z emocjami nienarodzonego dziecka, może poprawić doświadczenia związane z ciążą i zaangażować się w normalny fizjologiczny proces bólów głowy w ciąży.

[ff id=”7″]