Skip to main content

Zjawisko normalne i krótkoterminowe

Ból pleców we wczesnej ciąży jest normalnym zjawiskiem w tej najpiękniejszej fazie życia kobiety. Większość przyszłych matek odczuwa ból pleców we wczesnych stadiach ciąży, który zwykle ustępuje po około 20 tygodniach. Ból pleców lub skurcze, które powodują rozciąganie mięśni lub palący ból po lewej lub prawej stronie kwadrantu, są zwykle wynikiem zmiękczenia pasm podtrzymujących i krążków międzykręgowych z powodu wzrostu wczesnego hormonu progesteronu. W niektórych przypadkach infekcja dróg moczowych podczas ciąży może również prowadzić do bólu pleców u kobiet w ciąży. Dodatkowa waga ciała kobiety ciężarnej i zmiana jej środka ciężkości również powodują bóle pleców i bóle.

Środki na ból pleców w ciąży

Najważniejszym i najbezpieczniejszym sposobem leczenia bólu pleców we wczesnej ciąży są ćwiczenia. Wynika to głównie z tego, że niektóre leki przeciwbólowe są przeciwwskazane we wczesnej ciąży. Chodzenie, kołysanie miednicy, mostkowanie (leżenie na podłodze, zginanie kolan i podnoszenie pośladków w powietrzu), mini-chrupanie (leżenie na podłodze), zginanie kolan i podnoszenie głowy podczas wydechu. Dobre ćwiczenia na odciążenie Ból bólu we wczesnej ciąży. Kobiety w ciąży wykonują te ćwiczenia samodzielnie, aby złagodzić ból pleców.

Prawidłowa postawa i dobra mechanika ciała również odgrywają ważną rolę w unikaniu bólu pleców we wczesnej ciąży. Prawidłowa postawa zapobiegająca bólowi pleców jest prosta i wysoka. Jednak znaczenie prawidłowej postawy jest tak samo ważne we wczesnej ciąży, jak wcześniej. Jednak w późnej ciąży, gdy macica rośnie, zwykle odchyla się ramiona, aby zrekompensować dodatkową wagę, co powoduje obciążenie pleców. Możesz zmniejszyć ten ból w takiej pozycji na późniejszych etapach, często zmieniając pozycję siedzącą i unikając długiego stania.

Odpowiedni odpoczynek i sen są również ważne, aby uniknąć lub wyeliminować ból pleców we wczesnej ciąży. Powinieneś odpoczywać dobrze i unikać forsownych czynności, aby tego uniknąć podczas ciąży. Możesz również wykonywać normalne ćwiczenia jogi, aby złagodzić łagodny ból. Jeśli jednak utrzymuje się, należy skonsultować się z lekarzem i przyjąć odpowiednie leki w celu złagodzenia bólu pleców. W niektórych przypadkach bólu pleców lekarze mogą przepisać fizykoterapię w celu ulgi. Masaże i stosowanie specjalnych materacy są również skuteczne w łagodzeniu bólu pleców podczas ciąży.

[ff id=”7″]