Skip to main content

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, wiesz, jak trudno jest zarządzać wszystkimi aspektami swojej firmy. Marketing jest podstawą każdej firmy, jeśli chodzi o rozwój. W przeciwieństwie do dużych firm małe start-upy muszą pracować z mniejszymi budżetami. W rezultacie właściciele muszą dołożyć wszelkich starań, aby uzyskać maksymalny zwrot z inwestycji marketingowej. W tym przewodniku udzielamy tajnych wskazówek, które mogą pomóc uzyskać najwyższy zwrot z inwestycji.

1) Upewnij się, że masz realistyczne cele

Osiągnięcie solidnych celów jest pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić. Jest to ważne, jeśli chcesz, aby Twój plan marketingowy był skuteczny. Możesz mieć różne cele i sposoby ich osiągnięcia. Na przykład możesz zachęcić klientów do zapisania się na biuletyn tygodniowy lub miesięczny.

Aby uzyskać lepszy wzrost sprzedaży, w biuletynach należy wyraźnie wezwać do działania. Zwiększa to współczynnik kliknięć.

2) Wybierz odpowiedni kanał

Nie każdy kanał marketingowy może Ci pomóc. Musisz więc wybrać kanał na podstawie rzeczywistych danych. Ten kanał może być platformą, na której możesz wymieniać informacje z klientami, np. B. Media społecznościowe.

Oczywiście może być konieczne poświęcenie czasu na zapoznanie się z tymi kanałami. Gdy nauczysz się z nich korzystać, możesz zacząć.

3) Przeprowadzaj zoptymalizowane kampanie marketingowe

Jest to jedna z najlepszych technik międzyplatformowych. Dzięki takiemu podejściu możesz zwiększyć skuteczność przekazu niezależnie od tego, czy korzystasz z reklam w gazetach, telewizji czy internecie.

Zintegrowana kampania marketingowa jest dobra, ponieważ może mieć pozytywny wpływ na widoczność i skuteczność Twojego komunikatu. W rzeczywistości eksperci twierdzą, że 70% klientów korzysta z metody marketingu zintegrowanego. Zoptymalizowana kampania może zatem prowadzić do lepszych wyników.

4) Napisz treść

Marketing może odbywać się na kilka sposobów, a content marketing jest wysoko na liście. Pisanie treści na swoim blogu lub stronie internetowej może pomóc Ci osiągnąć szereg korzyści. Faktem jest, że treść jest najważniejsza, jeśli chodzi o umieszczenie witryny na pierwszej stronie Google. Gdy Twoja witryna znajduje się na górze strony wyników wyszukiwania, ROI wzrasta.

5) Użyj platform automatyzacji zadań

Za pomocą marketingu cyfrowego możesz korzystać z wielu zalet. Marketing cyfrowy ma wiele narzędzi i platform, których można użyć do automatyzacji zadań marketingowych. Niektóre platformy to MailChimp, Facebook i WordPress. Automatyzując zadania, możesz zaoszczędzić dużo czasu i kosztów inwestycyjnych. Jednocześnie zwiększa się zwrot z marketingu.

wniosek

Po prawidłowym wdrożeniu te tajne techniki mogą znacznie zwiększyć zwrot z inwestycji w marketing. Wypróbuj je, jeśli jesteś poważnym właścicielem małej firmy. Mam nadzieję, że to pomaga.

[ff id=”6″]