Skip to main content

To ekscytująca podróż, aby zostać pełnoprawnym personelem pokładowym, ale nie bez wyzwań. Dlatego ważne jest, aby mieć pewność, dlaczego, gdzie i co pociąga za sobą praca, aby zapewnić satysfakcję z kariery oraz doświadczenie finansowe i zawodowe jako personel pokładowy.

Celem tego rozdziału jest zapewnienie wskazówek i ocena, czy ta praca jest dla Ciebie odpowiednia. Bardzo często pozostawiamy tę część pracy rekruterowi lub ankieterowi linii lotniczych. Oczywiście każdy z nas ma nadzieję, że osoba przeprowadzająca rozmowę przyjmie nas bez względu na to, czy jesteśmy dobrym kandydatem do pracy. Możliwe jest również, że staramy się dostosować do pracy, ponieważ wielu ludzi często uzasadnia, dlaczego praca jest dla nich odpowiednia.

Bez odpowiedniej oceny sposób poszukiwania i pracy w tej pracy może być frustrujący, aw wielu przypadkach rozczarowujący, ponieważ wymagania dotyczące pracy nie są zrozumiane, co wpływa na rozwój zawodowy, rekrutację, zarządzanie finansami / zachowanie i styl życia , Wpływa to również na długoterminowe zainteresowanie zawodowe, przejście do pozycji podstawowej i osobistą jakość życia.

W poniższych sekcjach chcielibyśmy dać Wgląd w zadania personelu pokładowego oraz niektóre jego zalety i wady.

Wiedza i przydatność do pracy

Rola personelu pokładowego

1. Jak myślisz, jaka jest rola personelu pokładowego / Jak myślisz, jaka jest główna odpowiedzialność personelu pokładowego?

Personel pokładowy jest na pokładzie samolotu ze względów bezpieczeństwa. W nagłych wypadkach personel pokładowy musi dopilnować, aby pasażerowie postępowali zgodnie z instrukcjami kapitana, prawidłowo korzystali ze sprzętu bezpieczeństwa i zachowali jak najcichszą ciszę.

Podczas lotu personel pokładowy spędza dużo czasu dbając o komfort pasażerów. Dotyczy to przede wszystkim dzieci podróżujących samotnie, niepełnosprawnych lub chorych. Załoga musi być przyjazna i życzliwa dla każdego, kto potrzebuje pomocy, porady, potwierdzenia, współczucia, a czasem nawet przekonywującej pracy.

Inne zadania podczas lotu obejmują przygotowywanie i podawanie jedzenia i napojów, porządkowanie ich, sprzedaż towarów bezcłowych oraz pomoc pasażerom w korzystaniu z systemu rozrywki w locie. Dokumenty należy również wypełnić. Może to obejmować raporty lotów, dokumenty celne i imigracyjne, rachunki za bezcłową sprzedaż oraz zamówienia na żywność i napoje.

Pod koniec lotu załoga zapewnia, że ​​pasażerowie bezpiecznie opuszczą samolot.

2. Jakie osoby pasowałyby do tej roli?

Osoba, która ma następujące idealne cechy:
a. Zaangażowanie w szczegóły
b. pewność siebie
c. zdolność adaptacji
d. Zrozumienie / wrażliwość międzykulturowa
e. zorganizowany
f. Zasada zorientowanej
G. Dobre umiejętności słyszenia
h. Stabilna emocja
I. dyscyplina
j. życzliwość
k. Pokorny umysł
l. uczciwość
m. szczerość
n Ciepła osobowość
Ö. dostępność
G. poczucie humoru.

Wybrany kandydat musi także być w stanie zachować spokój i opanować się w sytuacjach awaryjnych oraz elastycznie współpracować z nowymi ludźmi, latać różnymi trasami i pracować w godzinach pozasocjalnych.

3. Czy rola stewardesy jest urocza?

Cóż, z pewnością jest to efektowne i ma z pewnością zalety podróżowania. Ludzie widzą personel pokładowy w akcji, latają dookoła świata i od razu mają pojęcie o tym, co według nich jest pracą. W rzeczywistości klient widzi tylko ułamek tego, co dzieje się, aby każdy lot był sukcesem. Prawda jest taka, że ​​personel pokładowy musi pracować jako latający kelner lub kelnerka, mobilny sprzedawca, sprzątaczka i wszystkie służby ratownicze w jednym. Może to być wyczerpujący i zdezorientowany styl życia, który stawia wysokie wymagania wobec zaangażowania rodzinnego i społecznego. Jest to również wymagające fizycznie, a wielu członków załogi, którzy nie mają prawidłowej budowy ciała (odpowiedni wskaźnik masy ciała lub BMI), zwykle cierpi na urazy pleców w pracy z powodu bagażu samolotu, gokarta, wózka i wyposażenia.

W połączeniu z nieregularnym czasem lotu, snu i posiłków personel pokładowy zwykle ma nieregularny sen i nieregularne posiłki. Dlatego nie jest to wspaniała praca, z wyjątkiem korzyści związanych z podróżami, hotelami i ładnymi mundurami dla niektórych międzynarodowych linii lotniczych.

Wraz z pojawieniem się tanich linii lotniczych wielu członków personelu pokładowego nie podróżuje już poza samolotem lądującym w innych krajach, tylko w celu przejścia przed powrotem do kraju. Loty te są określane jako loty zwrotne i ogólnie dotyczą lotów krótkodystansowych, które nie są dłuższe niż 3 lub 4 godziny od kraju pochodzenia. Koszty lotu, diety dziennej, posiłków lub kosztów utrzymania są również niższe, ponieważ są to loty krótkodystansowe.

4. Jakie są wady tej pozycji?
a. jetlag
b. Nieregularny przyrost / utrata masy ciała
c. Drobne skaleczenia i obrażenia w locie
d. Ból dolnej części pleców
e. Długotrwały brak stymulacji umysłowej
f. Zmęczenie fizyczne
G. odwodnienie
h. Wysypka z powodu podróży zagranicznych i zmian pogody
I. Alergie na otoczenie hoteli i samolotów
j. Molestowanie ze strony płci przeciwnej
k. zobowiązanie związek
l. choroba lokomocyjna
m. Zwyczaje finansowe i związane ze stylem życia
n Hierarchiczna struktura raportowania
Ö. Nieregularne lub niespołeczne godziny pracy

5. Jakie są zalety tej pozycji?
Praca jako stewardesa to nie tylko praca, to styl życia i oferuje alternatywny i bardzo stymulujący styl życia, w którym prawdopodobnie nie będą takie same dwa dni robocze. Dynamika różnych członków załogi, pasażerów i # 39; Profile, cele i struktura grafików zapewniają różnorodność.
Ponadto istnieje możliwość odwiedzenia miejsc i poznania kultur niedostępnych dla większości ludzi. Personel pokładowy odwiedza miejsca, o których zawsze marzyli, i interesuje się miejscami, do których nie zdecydowaliby się tam pojechać.

Ponadto dobrze jest sprowadzać ludzi biznesu na spotkania na czas i ponownie łączyć rodzinę i przyjaciół. Zabierz nowożeńców do ich podróży poślubnej lub spraw, aby wakacje były wymarzonym miejscem na wakacje. To prawdziwe uczucie robić coś cennego w wyjątkowy sposób, którego nie wiele miejsc pracy produkuje regularnie pod koniec ciężkiego dnia.

[ff id=”6″]