Skip to main content

Po przeczytaniu tego artykułu zrozumiesz, jak wyróżnić się na rynku. Jest to absolutnie niezbędna część twojego chiropraktyki.

Zaczynajmy …

Jeśli chcesz być liderem na swoim rynku, musisz opracować silną, unikalną ofertę sprzedaży. Czy w swojej praktyce robisz rzeczy, których nikt inny nie robi? Powinno być. O ile celowo nie stworzysz niesamowitych wrażeń dla swoich pacjentów, niewiele możesz zrobić, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Twoje USP nie jest deklaracją misji ani mottem, ale kompleksową obietnicą dla twoich pacjentów, która czyni cię wyjątkowym. Może jesteś najszybszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Może jesteś najtańszy (nie polecam tego).

Musisz być naprawdę kreatywny. Bycie świetnym kręgarzem jest oczekiwane i na pewno nie jest wyjątkowe. Twój rynek wymaga od ciebie więcej.

Zilustruję to przykładem. Czy pamiętasz, kiedy Domino uruchomiło kampanię marketingową „30 minut lub bezpłatnie”? Stało się to obietnicą dla jego klientów, którą każdy w firmie mógłby wesprzeć. Nie ma dwuznaczności. Co ważniejsze, poprzeczka dla całej branży pizzy została podniesiona – nikt inny wtedy tego nie robił.

Jak utworzyć USP dla chiropraktyki? Oto kilka kroków …

1. Wywiad z pracownikami, aby dowiedzieć się, dlaczego twoi najwięksi fani wracają. Zapytaj ich, czy robisz coś niezwykłego. Czasami stworzy to duży potencjał dla USP, ale ważne jest, aby na tym nie poprzestać.

2. Zbadaj swoich najlepszych klientów. Dowiedz się, czy uważają, że robisz dla nich coś specjalnego lub wyjątkowego. Dowiedz się, dlaczego nadal prowadzą z Tobą interesy i zapytaj, czy czegoś brakuje w Twojej usłudze.

3. Badanie utraconych klientów, jeśli to możliwe. Spróbuj dowiedzieć się, dlaczego odeszli – zrobiłeś coś złego, czy też inna klinika zaoferowała coś lepszego?

4. Po zebraniu wszystkich tych informacji, zablokuj znaczną ilość czasu, aby mieć pewność, że nie zostaniesz przerwany. Przeszukaj wszystkie dane, aby ustalić, czy istnieje oczywisty USP. Jeśli nie, musisz wykonać ciężkie podnoszenie, tworząc je.

Pamiętaj – to, czego szukasz, nie jest fajnym hasłem. Ty decydujesz, co jest wyjątkowe w tobie i twoich usługach i dajesz swoim pacjentom obietnicę, która wyróżnia cię spośród wszystkich innych na rynku.

Ten USP musi następnie zostać zintegrowany ze wszystkim, co robisz – sposobem, w jaki telefon reaguje na twoją stronę internetową i tak dalej.

[ff id=”6″]