Skip to main content

Na początku możesz myśleć, że ciąża to czas, w którym natura najlepiej jest pozostawić swoim własnym metodom i że powinieneś przestać widzieć kręgarza, ale prawie odwrotnie okazuje się to prawdą. Chiropraktyka jest nie tylko możliwa w czasie ciąży, ale także przynosi ogromne korzyści przyszłej matce i noworodkowi. Wizyta u kręgarza jest całkowicie bezpieczna i zapewnia dożywotnie korzyści zarówno ciężarnej matce, jak i jej dziecku.

Widoczne zmiany biomechaniczne, które kobieta przechodzi w czasie ciąży, są dość ekstremalne. Kiedy dziecko rośnie w macicy, ma to wyraźny głęboki wpływ na postawę i wagę matki. i zmienia sposób, w jaki wykonuje prawie wszystkie swoje działania. Klasyczny obraz kobiety w ciąży brodzącej pod koniec ciąży – z niemal bocznym spacerem z ręką opartą na dolnej części pleców, aby wspierać – jest bardzo znaczącym portretem tego, jak znaczący wpływ na jej ciało ma. Nacisk dziecka jest bardzo wysoki na miednicę, biodra, nogi i plecy matki. Pozycja dziecka z przodu brzucha i powiększanie piersi znacznie zmieniają środek ciężkości matki, więc jej górna część ciała musi się odchylić do tyłu, aby to zrekompensować. Obciąża to kręgosłup kobiety w ciąży, a największą dolegliwością kobiety w ciąży jest ból pleców.

Te widoczne zmiany fizyczne nie tylko wpływają na życie matki, ale również zmiany hormonalne i neurologiczne mają głęboki wpływ fizyczny. Zwiększony przepływ estrogenu sprawia, że ​​więzadła są bardziej miękkie, a stawy bardziej elastyczne. To sprawia, że ​​cała struktura szkieletu jest mniej wspierająca i powoduje jeszcze większy ból mięśni i stawów.

W jaki sposób kręgarz może sprawić, że wszystko to będzie mniej traumatyczne zarówno dla matki, jak i dziecka? Obszary, w których ciężarna matka jest fizycznie zestresowana, a mianowicie dolna część pleców, miednica i biodra, są wyraźnie specjalistycznymi obszarami dla kręgarza. Jest więc oczywiste, że kręgarz może bardzo pomóc. Jednak normalne codzienne metody chiropraktyki wymagają niewielkiej modyfikacji, aby uwzględnić wyjątkowy stan fizyczny ciężarnych matek. Ponieważ więzadła kobiety w ciąży są bardziej miękkie, kręgarz musi używać mniejszej siły podczas manipulowania nimi. Specjalna metoda chiropraktyki zwana techniką Webstera została nawet opracowana w celu utrzymania optymalnej równowagi miednicy, zmniejszenia stresu i ciśnienia oraz zapewnienia łatwiejszego i bezpieczniejszego porodu.

Statystyki zebrane przez kręgarzy w celu wsparcia opieki kręgarz podczas ciąży są bardzo przekonujące. Ponad 80 procent kobiet w ciąży zgłosiło, że wizyta u kręgarza w celu wyrównania kręgosłupa podczas ciąży znacznie zmniejszyła ból pleców. Obszerne badania pokazują również, że kobiety w ciąży korzystające z kręgarza podczas ciąży mają prawie 30 procent krótszy czas pracy. Jeśli jesteś matką rodzącą, skrócony czas może mieć duże znaczenie. To nie tylko znacznie zmniejsza ból i traumę porodową dla matki i dziecka, ale także czas powrotu do zdrowia po porodzie. Ponad 60 procent kobiet, które zgłaszają silny ból pleców podczas ciąży, ma również nawracający ból pleców po ciąży. Dlatego wizyta u kręgarza podczas ciąży może przynieść korzyści na całe życie.

[ff id=”7″]