Skip to main content

Dlaczego musisz utrzymywać statystyki w swojej praktyce? Jest tak, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, co dzieje się w Twojej praktyce.

Czy chcesz, aby nowy pacjent wypełnił zapisy, zadał pytania podczas konsultacji i badania oraz dowiedział się, co jest nie tak z ich zdrowiem? Powinieneś również monitorować stan zdrowia swojej praktyki.

Oprócz śledzenia stanu zdrowia swojej praktyki, prowadzenia statystyk …

 • pomagają mierzyć postępy w osiąganiu celów
 • Pokaż, kiedy wprowadzić zmiany w swoich strategiach
 • Pokaż, co działa, a co nie (bardzo ważne dla marketingu)
 • Poniższe statystyki to 7 obszarów, które powinieneś sprawdzać co miesiąc. W rzeczywistości cotygodniowa recenzja nie zaszkodzi, jeśli naprawdę chcesz zobaczyć, jak rozwija się Twoja praktyka.

  # 1. Liczba nowych pacjentów

  Nowym pacjentem jest każdy, kto wykonuje badanie. Licz ich jako nowych pacjentów tylko wtedy, gdy odwiedzili cię podczas pierwszej wizyty lub przeszli bezpłatny egzamin, ale planują wrócić.

  Nie uwzględniaj osób, które przychodzą i wychodzą po bezpłatne porady.

  # 2. Średnia liczba wizyt nowego pacjenta

  Jest to często określane jako „retencja” lub „PVA”. PVA oznacza „średnią liczbę wizyt pacjentów”.

  Aby mierzyć przez cały miesiąc, weź wszystkie wizyty w tym miesiącu i podziel je przez liczbę nowych pacjentów, których miałeś w tym samym miesiącu.

  # 3. Średnia ilość zebranych dolarów na pacjenta

  Aby to obliczyć, weź wszystkie kolekcje dla danego miesiąca i podziel je przez liczbę nowych pacjentów, których miałeś w tym miesiącu.

  # 4. Współczynnik konwersji nowych pacjentów na opiekę

  Aby znaleźć tę liczbę, weź liczbę pacjentów, którzy rozpoczęli pielęgniarstwo w ciągu miesiąca i podziel ich przez całkowitą liczbę nowych pacjentów, których miałeś w tym miesiącu.

  # 5. Średnia przypadków

  Średnia przypadków to liczba, która pokazuje, ile pieniędzy pacjent zarabia w czasie w praktyce. Weź swoje kolekcje za miesiąc (lub co kwartał, co roku) i podziel je przez liczbę nowych pacjentów w ciągu miesiąca. Lub weź PVA na swoją $ / wizytę. Więc weź # 2 i # 3 powyżej i pomnóż je razem.

  # 6. ROI dla marketingu

  ROI oznacza „zwrot z inwestycji”. Aby się dowiedzieć, po prostu weź kwotę dochodu (kolekcje brutto), którą Twój marketing wniósł do swojej praktyki i podziel ją przez to, co wydałeś na ten marketing.

  Aby dokładnie zmierzyć ROI, zapytaj pacjenta (na formularzach przyjęć lub ustnie), gdzie usłyszał o twoim biurze. Użyj swojego oprogramowania do śledzenia nowych źródeł pacjentów. Wracaj regularnie i aktualizuj ROI, gdy zwiększa się ono wraz z opłacaniem opieki przez pacjenta (lub ubezpieczenie).

  Mierz także każdy rodzaj reklam i marketingu, który robisz … reklamy w gazetach, żółte strony, potencjalni klienci internetowi, wysyłanie kart Starbucks o wartości 5 USD do nowych pacjentów za pomocą listu przyklejanego, kosztów witryny, bezpośredniej poczty, Wysyłanie pieniędzy itp.

  # 7. Zysk netto

  Aby ustalić zysk netto, weź sumę swoich kolekcji pomniejszoną o koszty ogólne i wszelkie zresetowane świadczenia osobiste. Jeśli masz samochód przez biuro, zapłacisz za ubezpieczenie zdrowotne itp., Wykonaj kopię zapasową wszystkiego, aby uzyskać prawdziwy obraz.

  I weź też swoją pensję. Chcesz dowiedzieć się, ile ogólnie przynosi ci Twoja praktyka, i porównać ją z poprzednimi miesiącami i latami. Możesz później spłacić swoje wynagrodzenie i świadczenia dla celów księgowych i podatkowych.

  Poniżej znajdują się dodatkowe statystyki, które należy przechowywać, abyś mógł obliczyć liczby w pierwszej 7. Te inne, podobnie jak zbiory i opłaty, wiele mówią o zdrowiu twojej praktyki.

  • wizyty
  • składki
  • łączne zbiory
  • Kolekcje ubezpieczeniowe
  • % zebranych pieniędzy w porównaniu do obliczonych
  • Dolary naliczane za usługę
  • Wydane pieniądze na marketing
  • Liczba konwersji
  • nowe źródła pacjentów

  Last but not least … utwórz tabelę tygodniową i miesięczną ze wszystkimi statystykami dla tego artykułu. Po ich sformatowaniu wprowadzanie liczb pod koniec każdego dnia zajmuje tylko kilka minut dziennie.

  [ff id=”6″]