Skip to main content

Jeśli wybrałeś rejs po gulecie, gratulacje – prawdopodobnie będzie to jeden z najszczęśliwszych rejsów, jakie kiedykolwiek podjąłeś.

Każdego lata rezerwuję tydzień z rodziną. Próbowałem zarówno wybrzeża Turcji, jak i Adriatyku. Adriatyk jest o wiele piękniejszy … świetnie.

Dam ci kilka wskazówek, które powinieneś wiedzieć, przygotowując się do swojej niebieskiej podróży.

1) Zabierz ze sobą tylko najbliższych przyjaciół. Gulet to małe środowisko, w którym spędzisz tydzień lub dwa. Przebywanie w małym pokoju z ludźmi, których nie lubisz lub sprawiasz kłopoty, mogą zrujnować całe wakacje. Ja wiem Byliśmy kiedyś z naszymi przyjaciółmi i ich przyjaciółmi. Facet był takim bólem, że zrujnował prawie całe nasze wakacje.

2) Jak zawsze na rejsie Jest kapitan. Jest osobą posiadającą władzę i dowodzącą, gdy jesteś na morzu. Chociaż jest to po to, aby twój rejs był przyjemny podczas podróży, musisz słuchać rozkazów kapitana. Powodem tego jest przede wszystkim bezpieczeństwo jachtu. Jak zawsze, może być źle, jeśli i kapitan zazwyczaj zna prognozę i kiedy pozostać w marynarce wojennej i kiedy wyjechać. Jeśli zmusisz swojego kapitana do wypłynięcia i udania się w inne miejsce, zła prognoza może prowadzić do niewygodnych czasów z dużymi falami. Jeśli jesteś na Morzu Adriatyckim i masz wykwalifikowanego kapitana, nie jest to niebezpieczne, ale może wyglądać przerażająco, jeśli nigdy nie doświadczyłeś złej pogody na morzu.

3) Seks w kabinach. Ostrzegam, że teraz jest atrakcyjny i wymaga doświadczenia na takich wyjazdach. Jeśli w ogóle jesteś głośny, wszyscy to usłyszą. Gulet jest drewnianą łodzią, a ty jesteś na wodzie … przekazuje dźwięk jak szalony. Ta sama rada dotyczy mówienia o kimś za jego plecami. Bądź ostrożny.

To są moje trzy wskazówki, których zwykle nie znajdziesz w broszurach i innych zasobach, ale które są absolutną koniecznością na przyjemne i radosne wakacje.

Nawiasem mówiąc … jeśli rozważasz rejs po gulecie w Chorwacji, mogę go tylko polecić. To relaksujące, smaczne doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz.

[ff id=”1″]