Skip to main content

Ostatnie tygodnie do twojego porodu i porodu nie były dokładnie gładkie. Bezsenne noce, ból pleców, ciągłe korzystanie z toalety … Boli cię wszelkiego rodzaju ból, który czasem trudno jest rozpoznać, czy jest to część ciąży, czy też wkrótce zajdzie w ciążę.

Oznaki i objawy są różne dla każdej przyszłej matki, niektóre doświadczają tego na miesiąc przed porodem, a inne pojawiają się tylko godzinę przed porodem.

Poszukaj następujących objawów u dziecka:

Jesteś albo bardzo zmęczony, albo pełen energii

Na kilka tygodni lub dni przed porodem możesz czuć się szczególnie zmęczony (oprócz ciągłego zmęczenia). Trudno jest dobrze spać między ciężkością, wyczerpaniem a aktywnym pęcherzem. Niektórzy mogą czuć się w łóżku przez cały dzień, podczas gdy inni doświadczają czegoś przeciwnego – zastrzyku energii.

Należy go wyczyścić i zorganizować wokół domu, aby upewnić się, że wszystko jest gotowe, gdy tylko pojawi się maluch. Nazywa się to zagnieżdżaniem.

Twoje dziecko „zejdzie”

Jest to znane jako „błysk”, w którym dziecko wpada w miednicę i ustawia się, aby się wydostać. Jest to znak, że poród wkrótce się rozpocznie, a będziesz jeszcze więcej wizyt w łazience, aby siusiu i brodzić więcej, kiedy idziesz.

Przynajmniej możesz łatwiej oddychać, jeśli twoje dziecko oddali się od płuc!

Masz biegunkę

Wiele kobiet w ciąży ma biegunkę w różnym czasie podczas ciąży, ale wkrótce potem się pojawi! Wynika to z tego, że przygotowując się do porodu, mięśnie macicy zaczynają się rozluźniać, podobnie jak inne mięśnie w ciele, w tym mięśnie odbytnicy. Nie zapomnij pozostać uwodnionym!

Ich zrzut zmienia kolor i konsystencję

Kiedy przychodzi twoje dziecko, wydzielina z pochwy staje się różowa i grubsza – nazywa się to krwawym show. Możesz także stracić zatyczkę śluzu, która uszczelnia macicę.

Poczujesz silniejsze skurcze

Podczas trzeciego trymestru często odczuwasz skurcze Braxtona-Hicksa (skurcze podczas ćwiczeń), które trudno powiedzieć, czy faktycznie są to skurcze. Zbliżanie się do terminu i doświadczanie silniejszych i częstszych skurczów może oznaczać, że jesteś w ciąży lub że wkrótce będziesz w ciąży.

Zwróć uwagę na te objawy, które wkrótce urodzisz!

[ff id=”7″]