Skip to main content

Zakażenia przenoszone drogą płciową (STI) lub choroby przenoszone drogą płciową (STD) nie są zabawne i nie są łatwe do omówienia. Mówienie o chorobach przenoszonych drogą płciową lub chorobach przenoszonych drogą płciową może być krępujące, ale są bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać. A jeśli chodzi o ciążę, choroby przenoszone drogą płciową i choroby przenoszone drogą płciową, najlepszym sposobem na naukę jest ochrona siebie i leczenie chorób przenoszonych drogą płciową i chorób przenoszonych drogą płciową.

Choroby przenoszone drogą płciową i choroby przenoszone drogą płciową to infekcje przenoszone drogą płciową z kimś, kto ma infekcję przenoszoną drogą płciową. Może to obejmować stosunek doustny, dopochwowy lub odbytu. Podczas gdy choroby przenoszone drogą płciową są powszechne wśród aktywnych seksualnie mężczyzn i kobiet, wiele osób nie wie, że zostały zarażone. Niektóre kobiety mogą nie dowiedzieć się, że mają chorobę przenoszoną drogą płciową do czasu pierwszej wizyty prenatalnej podczas ciąży. Prenatalne badania przesiewowe w kierunku STI są standardowe, ponieważ najlepiej dowiedzieć się o STI we wczesnym okresie ciąży.

Skąd mam wiedzieć, czy mam chorobę przenoszoną drogą płciową lub chorobę przenoszoną drogą płciową?

Podczas pierwszej wizyty prenatalnej wiele kobiet poddaje się badaniom przesiewowym w kierunku zakażeń przenoszonych drogą płciową, w tym: chlamydią, rzeżączką, HIV, kiłą, zapaleniem wątroby typu B i zapaleniem wątroby typu C. Testy można wykonać za pomocą badań krwi, wymazów z pochwy i badań moczu. Jeśli podejrzewasz, że masz STI / STD, powinieneś poprosić o test. Testy są rutynowo przeprowadzane na kobietach w ciąży, które nie ukończyły 25 lat, a także kobietach, które mają nowych lub wielu partnerów seksualnych, które mają partnera seksualnego, który ma innych partnerów, przeszłych lub aktualnych użytkowników narkotyków, którzy nie mają związku monogamicznego. Żadnego lub sporadycznego używania prezerwatyw, partnera seksualnego z chorobą przenoszoną drogą płciową, osób świadczących usługi seksualne, które wymieniają seks na narkotyki lub pieniądze i / lub osób mieszkających na obszarach wysokiego ryzyka.

Co się stanie, jeśli mam chorobę przenoszoną drogą płciową lub chorobę przenoszoną drogą płciową?

Jeśli wynik testu będzie pozytywny, lekarz powiadomi Cię za kilka dni lub około tygodnia. Zwykle natychmiastowe leczenie antybiotykami może wyeliminować chorobę przenoszoną drogą płciową. W zależności od wieku lub czynników ryzyka badanie kontrolne można przeprowadzić w trzecim trymestrze ciąży. W przypadku HIV konieczne jest ciągłe leczenie Ciebie i Twojego dziecka. W przypadku wszystkich chorób przenoszonych drogą płciową im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym szybciej można wyleczyć infekcję i zmniejszyć częstotliwość przenoszenia chorób przenoszonych drogą płciową na dziecko.

Czy wpłynie to na moją ciążę?

Wczesne testy w pierwszym trymestrze ciąży i badania kontrolne w trzecim trymestrze ciąży, a także leczenie w przypadku wykrycia choroby przenoszonej drogą płciową, mają duży wpływ na prawdopodobieństwo wystąpienia u Ciebie i Twojego dziecka. W większości przypadków wczesne wykrycie i leczenie skoryguje możliwe powikłania.

Jeśli nie są badane i / lub nieleczone, zakażenia przenoszone drogą płciową u kobiet w ciąży mogą powodować problemy podczas ciąży, takie jak: Na przykład: przedwczesny poród, przedwczesne pęknięcie błony i niska masa urodzeniowa. Dziecko może zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową podczas ciąży, porodu dopochwowego lub po porodzie poprzez karmienie piersią, na przykład w przypadku HIV. Niektóre choroby przenoszone drogą płciową mogą mieć wpływ na całe życie na twoje dziecko. Z tych powodów zdecydowanie zalecamy kobietom wykonanie testów STI na początku ciąży i przestrzeganie zalecanych protokołów leczenia.

[ff id=”7″]