Skip to main content

Przemysł medyczny żyje na podstawie wyników badań, więc ma substancję, z którą może pracować dla postępu ludzkości. Rak jest drugim co do wielkości zabójcą w Stanach Zjednoczonych. Różne rodzaje raka zabijają miliony ludzi każdego roku. Nowe badanie raka piersi sugeruje, że kobiety cierpiące na raka mogą być rzeczywiście uratowane przez ciążę.

Wskaźniki przeżycia mogą wzrosnąć, jeśli kobiety zaszły w ciążę. Jak na ironię kilka kobiet opóźnia ciążę, aby mieć większe szanse na przeżycie. W rzeczywistości jest to pomysł, który popiera także wielu lekarzy, ponieważ zidentyfikowano estrogen w celu przyspieszenia wzrostu nowotworów złośliwych w piersi. Kobiety w wieku rozrodczym są bardziej podatne na raka piersi niż na jakimkolwiek innym etapie życia.

Zapytane, dlaczego ciąża zmniejsza prawdopodobieństwo śmierci u kobiet, które już mają raka, raporty wykazały, że hormony mogą odgrywać dużą rolę w całym procesie. Ciąża jest zaburzeniem fizjologicznym, które reguluje wiele hormonów w organizmie. Estrogen, który jest w stanie zwiększyć guzy w raku piersi, może również odgrywać rolę w kontrolowaniu guza, gdy jest on na pewnym poziomie. Ciało naturalnie wytwarza kilka przeciwciał podczas ciąży, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno matki, jak i dziecka.

Inne badanie przeprowadzone w Australii wykazało, że kobiety, u których rak piersi rozwinął się rok po urodzeniu dziecka, były bardzo podatne na tę chorobę niż inne kobiety w podobnym wieku. Podczas gdy kobiety, które rozwinęły raka piersi w czasie ciąży, miały takie same szanse na przeżycie jak każda inna kobieta. Doprowadziło to naukowców do wniosku, że czas, w którym kobieta decyduje się na zajście w ciążę i karmienie piersią, odgrywa główną rolę w maskowaniu guza, gdy piersi się zmieniają.

Wynik kolejnego badania w Niemczech przyniesie ulgę wielu kobietom w ciąży, u których zdiagnozowano raka piersi. Badania wykazały, że jeśli kobieta przechodzi chemioterapię podczas ciąży, rozwijający się płód nie jest uszkodzony.

[ff id=”7″]