Skip to main content

Zaawansowane ciąże matek stają się coraz częstsze. W rzeczywistości każda kobieta, która zajdzie w ciążę po 35 roku życia, jest klasyfikowana jako kobieta w ciąży. Jeśli jednak ciąża wystąpi po 40 roku życia, istnieje ryzyko. W przypadku kobiet, które odwróciły podwiązanie jajowodów i słusznie uważają, że mogą przywrócić cud w swoim życiu, to wyższe ryzyko nadal dotyczy tych, którzy chcą zajść w ciążę po 40 roku życia. Musisz tylko zdawać sobie sprawę z możliwych problemów, a ten artykuł da ci krótkie spojrzenie.

Kobiety, które zaszły w ciążę po czterdziestce, są bardziej narażone na nieprawidłowości genetyczne u swoich dzieci. Gdy kobieta się starzeje, istnieje również większe ryzyko powikłań w czasie ciąży i w momencie narodzin dziecka.

Każda kobieta w wieku powyżej 40 lat musi rozważyć pewne kwestie, zanim spróbuje spłodzić kolejne dziecko. Jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest to, że w miarę starzenia się kobiety płodność maleje. Dlatego szanse na przyjęcie dziecka są naturalnie mniejsze. Podczas gdy odwrócenie podwiązania jajowodów może ponownie połączyć jajowody, nadal może występować problem zmniejszonej płodności, jeśli masz ponad 40 lat, co oznacza, że ​​trudniej będzie zajść w ciążę niż młodsza kobieta.

Jak wspomniano powyżej, istnieje większe prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się z nieprawidłowością genetyczną. Jedną z najczęstszych przyczyn kobiet, które zachodzą w ciążę później, jest zespół Downa ich dziecka. W rzeczywistości w ciąży kobiety po 40 roku życia istnieje szansa 1:42, że jej dziecko urodzi się z tym problemem chromosomowym. Jednak w przypadku kobiet w tym wieku można wykonać dodatkowy test zwany amniopunkcją, aby ustalić, czy dziecko ma ten problem, czy nie.

Kobieta, która ukończyła 40 lat, przechodzi test amniopunkcji, gdy zajdzie w ciążę, musi zdawać sobie sprawę, że istnieje również ryzyko jej wykonania. Jeśli badanie zostanie przeprowadzone, istnieje ryzyko, że dziecko zostanie utracone. Jednak ryzyko to jest niskie. W rzeczywistości prawdopodobieństwo jej wystąpienia wynosi 1 na 200. Każda kobieta, która wykonała ten test, powinna dokładnie go zbadać i zważyć zalety i wady za radą swojego lekarza.

Inne problemy zdrowotne w ciąży po 40 latach to przedwczesny poród, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca i stan przedrzucawkowy, które mogą prowadzić do rzucawki. Jednak wiek kobiety nie jest jedynym czynnikiem w tych problemach. Należy również wziąć pod uwagę inne czynniki.

Kobiety, które prowadzą niezdrowy tryb życia, równie dobrze mogą rozwinąć te problemy, niezależnie od wieku, kiedy zajdzie w ciążę. Ponieważ jednak kobiety są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia tych problemów, gdy są starsze, muszą być ściśle monitorowane przez lekarza lub innego pracownika służby zdrowia przez całą ciążę po 40 latach.

Dotyczy to tym bardziej kobiety, która jest w ciąży po 40 roku życia i przechodzi operację odwrócenia podwiązania rurek. Dla kobiety, która przechodzi tę procedurę, ważne jest, aby skonsultować się z chirurgiem, który ma duże doświadczenie w odwracaniu podwiązania jajowodów. To nie tylko zwiększa twoje szanse na urodzenie dziecka w sposób naturalny, ale również postępując zgodnie z protokołem, który ci daje, w znacznym stopniu przyczyniasz się do zapewnienia, że ​​nie cierpisz na niektóre z wyżej wymienionych problemów medycznych.

[ff id=”7″]