Skip to main content

Moja matka zawsze zastanawiała się, jak celebrytki przełożyły swoje narodziny na czterdzieści lat. Przez lata słyszałem od lekarzy, że 30 lat to idealny czas na poród dla zdrowych dzieci. Zespół Downa i wrodzone anomalie znajdują się na liście opcji, gdy trzeba urodzić dziecko po 35 roku życia. Jednak technologia medyczna osiągnęła nowy poziom, dostosowując nowe badania i koncepcje do dobrostanu ludzi. Umożliwiło to niemożliwe, a kobiety, które nie miały szans na posiadanie dzieci na początku lat 30., mogą teraz myśleć o posiadaniu dzieci w latach 40. Należy również rozważyć wybory stylu życia, ponieważ być może będziesz musiał polegać na asystowanych instrumentach, aby otrzymać po czterdziestce.

Pozwól nam zrozumieć, co może zrobić ciąża po latach 40. XX wieku:

Chociaż ciąża jest możliwa po 40., oczywiste jest, że podczas ciąży występują komplikacje przed 40. i 30. okresem ciąży. Zawsze zaleca się posiadanie go jak najwcześniej.

Dokonaj wstępnej konsultacji przed ciążą: Rozważ wszystkie opcje zdrowego poczęcia. Omów z opiekunem prawdopodobne komplikacje i sposoby ich usunięcia. Uzyskaj plan działania na poczęcie lub poznaj dostępne opcje płodności. Należy pamiętać, że dzieci wymagają szczególnej uwagi po 40 latach i nie są tak powszechne, jak przed 40. rokiem życia. Lekarz może poprosić o niezbędne badania, aby upewnić się, że jesteś w stanie urodzić dziecko. Pozwól pracownikowi służby zdrowia ocenić opcje zajścia w ciążę. Zrozum ryzyko chromosomalnych wad wrodzonych u niemowląt, jeśli ciąża jest po 40 roku życia.

Zwróć uwagę na związane z ciążą nadciśnienie i cukrzycę: Nadciśnienie tętnicze jest prawdopodobne w czasie ciąży, a ryzyko wzrasta z wiekiem. Ciśnienie krwi należy stale monitorować, a lekarz może przepisać niektóre leki i specjalną dietę, aby utrzymać ciśnienie pod kontrolą. Nieleczony może prowadzić do stanu przedrzucawkowego.

Nadciśnienie ciążowe jest chorobą związaną z ciążą i występuje częściej wraz z wiekiem. Nieleczony może być śmiertelny i prowadzić do większego dziecka. Dlatego ważne jest, aby poziom cukru we krwi był kontrolowany przez program treningowy i zdrową dietę. Możesz nawet mieć leki, aby utrzymać cukrzycę pod kontrolą.

Przed poczęciem zrób zdrowy styl życia: Zdrowe życie przed ciążą zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Zdrowa dieta z pełnymi ziarnami, owocami i warzywami i większymi ilościami białka, a także dobry program treningowy utrzymają Cię w gotowości do nadchodzącej koncepcji. Porzuć alkohol, palenie i nadużywanie substancji, jeśli dbasz o nie, ponieważ znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Poznaj warunki po zapłodnieniu: Według March of Dines starsze kobiety częściej rodzą przedwcześnie, poronienia, martwe porody, łożysko przedwczesne itp. W porównaniu z młodszymi kobietami, a także częściej krwawią po porodzie. Kobiety po czterdziestce nie produkują świeżych jaj, a ich liczba jest uwarunkowana genetycznie w momencie urodzenia. Im jest starsza, tym starsze są jaja. Jednak czasami kobiety mają dostawę bez komplikacji po 40 latach i może to być łatwe.

Starsze kobiety prawdopodobnie będą stosunkowo mniej aktywne w wychowywaniu niemowląt, niemowląt i małych dzieci niż młodsze kobiety. Jeśli jesteś psychicznie i fizycznie przygotowany na wszystkie te choroby, możesz zaplanować ciążę z pomocą swojego lekarza. Należy pamiętać, że ścisłe monitorowanie jest niezbędne dla bezpiecznej ciąży i porodu bez ryzyka jako matki. Kontrolowanie wszystkich tych aspektów z pewnością zapobiegnie przeciwnościom losu i będziesz mógł mieć zdrowe dziecko pomimo swojego wieku.

[ff id=”7″]