Skip to main content

Świadomość, że nosisz własną małą osobę, to najlepsze uczucie. Jakość i ilość snu zmieniają się podczas ciąży. To idealny moment na zainwestowanie w najlepszy materac dla Ciebie.

Ciąża to cudowne uczucie. Zwłaszcza jeśli to twój pierwszy. Być może nikt nie powiedział ci, że sen z każdym dniem staje się trudniejszy. Częsta potrzeba pójścia do łazienki, nie znalezienia odpowiedniej pozycji do spania, bezsenności i wiele innych trudności, z którymi będą musiały się zmierzyć przyszłe matki. Obecnie pisane są pełne przewodniki turystyczne dla przyszłych matek. Ogólnie rzecz biorąc, należy przestrzegać kilku wskazówek.

Najważniejszą rzeczą jest zainwestowanie w wysokiej jakości materac. Wysokiej jakości materac oznacza wsparcie ciała i komfort podczas snu. Wybierz między materacem sprężynowym kieszeniowym, pianką z pamięcią lub materacem lateksowym. Są uważane za najlepsze wśród kobiet w ciąży, ponieważ zapewniają największy komfort. Pamiętaj, że będziesz również używać materaca jako zajętej matki.

Wiele przyszłych matek skarży się na ból pleców. W pierwszym trymestrze możesz spać na brzuchu. Później nie będzie to możliwe z powodu rosnącego brzucha. Zapomnij też o spaniu na plecach. Twoja waga naciska na kręgosłup i powoduje ból pleców i inne problemy. Po 16. tygodniu lekarze zalecają spanie z boku, zwłaszcza z lewej strony. Poprawia to przepływ krwi do serca, macicy i nerek i pozwala dziecku rosnąć. Znalezienie odpowiedniej pozycji do spania jest nie mniej ważne niż znalezienie odpowiedniego materaca.

Rozgość się dzięki poduszkom wspierającym dodatkowy brzuch i plecy. Obecnie na rynku można znaleźć specjalne poduszki ciążowe. Ale zwykłe poduszki też działają. Umieść poduszkę pod brzuchem lub między kolanami, aby zmniejszyć nacisk. Jeśli masz zgagę – połóż pod głowę poduszkę. Jeśli odczuwasz duszność – umieść poduszkę pod klatką piersiową.

Ćwiczenia i prawidłowe odżywianie w czasie ciąży są ważne zarówno dla matki, jak i nienarodzonego dziecka. Chodzenie, pływanie, joga i pilates pomagają ci lepiej spać. Rób to, co czyni cię szczęśliwym. Ma to również pozytywny wpływ na twój umysł i nastrój. Unikaj pikantnych i tłustych potraw. jedz więcej warzyw i owoców. Zastąp kofeinę dużą ilością wody. Twoje ciało będzie wdzięczne.

[ff id=”7″]