Skip to main content

Jeśli chcesz zatrudnić eksperta, aby poprawić ranking swojej witryny w Google, musisz najpierw zrozumieć rodzaj strategii optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), z której usługodawca chce korzystać. Ogólnie rzecz biorąc, specjaliści SEO stosują biały kapelusz lub nieetyczne taktyki SEO.

Skąd znasz różnicę?

Strategie SEO White Hat ściśle przestrzegają wytycznych Google. Te wytyczne zostały wprowadzone, aby zapewnić, że ich użytkownicy otrzymują najbardziej odpowiednie i dokładne informacje o wyszukiwanych hasłach. Dzięki strategiom White Hat nie musisz się martwić, że Google ogłosi ulepszenia w bieżącej wersji algorytmu wyszukiwania, ponieważ większość tych zmian ma na celu uporządkowanie taktyk SEO, które gra system.

Nieetyczne strategie SEO wykorzystują nieuczciwe praktyki, które często naruszają zasady Google, aby poprawić ranking witryny w krótkim okresie, ale mogą trwale zaszkodzić reputacji witryny, gdy Google zrozumie te sztuczki. Google może albo ukarać Twoją witrynę, usuwając jej ranking, albo całkowicie ją zablokować.

Chociaż wydaje się, że nieetyczne strategie SEO dają przewagę konkurencyjną nad tymi, którzy przestrzegają zasad, istnieje kilka powodów, dla których strategia ta może negatywnie wpłynąć na Twój biznes. Google stale aktualizuje swój algorytm, aby odfiltrować te praktyki i ukarać strony internetowe, które ich używają.

Oto kilka nieetycznych sztuczek SEO, które musisz znać i unikać:

Niewidoczny tekst

Niektóre strony internetowe wstawiają określone słowa kluczowe do swoich stron internetowych i ukrywają je, dopasowując kolor czcionki do tła. Chociaż odwiedzający nie mogli zobaczyć tych ukrytych słów, algorytmy Google nadal były w stanie je rozpoznać. Dało to niektórym stronom wyższe rangi stron wcześniej. Dzisiaj te sztuczki są nieskuteczne, ponieważ Google podjęło tę strategię i rozwiązało problem.

kamuflaż

W tej technice wykorzystano dwa różne adresy HTML, jeden dla odwiedzającego, a drugi dla bota Google. Strony internetowe korzystające z Adobe Flash mogą to zrobić, ponieważ Google nie może wyświetlać informacji zawartych na tych konkretnych stronach, więc niektórzy programiści mogą wyświetlać dwa różne typy treści. W rezultacie odwiedzający stwierdzą, że przeglądana przez nich strona nie jest powiązana z ich pierwotnym zapytaniem, co wpływa na komfort użytkowania. Google zawsze dąży do zapewnienia wysokiej jakości interakcji ze swoją wyszukiwarką. Aby temu zapobiec, strony internetowe korzystające z tego podejścia zostały ukarane.

Zduplikowana treść

Niektórzy twórcy stron internetowych plagiatują artykuły z popularnych blogów lub stron internetowych w nadziei na zwiększenie ruchu na własnej stronie i zwiększenie rangi strony. Zasadniczo jest to proces „kopiuj i wklej”. Oczywiście ten oczywisty czyn polegający na kradzieży treści jest zabroniony, a witryny, które to robią, podlegają sankcjom, takim jak niższe rankingi stron. Google zachęca programistów do tworzenia unikalnych i cennych treści, które są korzystne dla społeczności online.

Przeformułuj treść

Niektórzy próbują uniknąć plagiatu za pomocą programów, które po prostu zmieniają kilka słów z istniejącego artykułu, który został synonimicznie usunięty z innej strony internetowej. Ten proces automatyzacji i wirowania treści w celu stworzenia „oryginalnej” kompozycji może doprowadzić do rozłączenia, a czasem niezrozumienia, które nie zapewnia nowych informacji.

Połącz farmy

Ta metoda tworzy wiele witryn i korzysta z łączy, które biegną między sobą, aby Google rozpoznał je jako zaufane źródło informacji. Daje to złudzenie, że Twoja witryna jest popularna i wzbudza duże zainteresowanie czytelników. Google może teraz znaleźć te fałszywe linki zwrotne, ponieważ rozpoznaje, że strony te często mają dla siebie niewielkie lub żadne znaczenie. Po zidentyfikowaniu tej czerwonej flagi może to spowodować gwałtowny spadek pozycji strony.

[ff id=”5″]