Skip to main content

Ogólnie termin „technologia komunikacyjna” może odnosić się do dowolnej technologii, która umożliwia użytkownikom komunikację między sobą. Dzięki tej (co prawda luźnej) definicji radia i telefony komórkowe należą do kategorii „technologii komunikacyjnych”.

Termin odnosi się również do komputerów i pracy związanej z komputerem. Tutaj, w Wielkiej Brytanii, uczniowie uczą się przedmiotu zwanego „ICT”, który oznacza „Informacja i Technologia” (chociaż ten szybko starzejący się pisarz był po prostu znany w szkole jako „IT” lub „Technologia informacyjna”).

Ponieważ Internet staje się coraz ważniejszą częścią naszego społeczeństwa, komunikacja na duże odległości stała się znacznie łatwiejsza. W rzeczywistości tego rodzaju komunikacja jest dziś łatwiejsza niż kiedykolwiek w historii ludzkości. Ergo sugeruje, że komputery powinny być traktowane jako główna forma technologii komunikacyjnej.

Podstawowe, codzienne czynności, takie jak sprawdzanie poczty e-mail, aktualizowanie kanału na Facebooku lub Twitterze, odbieranie telefonu lub odbieranie połączeń przez Skype, są tak samo częścią technologii komunikacyjnych, jak radia używane przez transport publiczny, firmy ochroniarskie i UE Wykorzystywane są usługi ratownicze.

Osoba, która zarabia na życie współpracując z Comms Tech, prawdopodobnie będzie zaangażowana w projektowanie, tworzenie, wdrażanie lub utrzymanie systemów komunikacji. Takie systemy mogą obejmować sieci radiowe, operatorów komórkowych, firmy telefoniczne, a nawet telewizję. To szeroka i stale rozwijająca się dziedzina, która utrudnia dokładne określenie, co właściwie robi osoba, kiedy podaje ją jako stanowisko.

Na przykład, jeśli ktoś powie ci, że jest hydraulikiem, uzyskasz pełny obraz tego, co robi przez cały dzień. Kiedy mówię ci, że jestem profesjonalnym copywriterem, masz przynajmniej pojęcie, co to znaczy. Osoba pracująca w dziedzinie „technologii komunikacyjnej” mogłaby zrobić prawie wszystko.

Jeśli zastanawiasz się, sam Internet może być postrzegany jako technologia komunikacyjna, ponieważ każdy, kto przesyła filmy wideo lub pisze blogi, komunikuje się w sekundę, gdy czyta blog lub ogląda wideo.

Telekomunikacja to ogromna dziedzina i, jak się zgodzicie, bardzo ważna. Bez możliwości komunikowania się z innymi, na krótkich odległościach przez telefon lub na znacznie większych odległościach (takich jak odległość między naszym biurem w Wielkiej Brytanii a twoim domem na kontynencie afrykańskim), ten świat byłby zupełnie innym miejscem.

[ff id=”4″]