Skip to main content

Od aktualizacji Google Panda w lutym 2011 r. Webmasterzy opracowali treści o dużej zawartości słów kluczowych na temat treści. Jeśli jesteś niezależnym pisarzem treści SEO i jeszcze nie dostarczyłeś klientom tego typu kopii, możesz zrobić im dużą wadę. Tutaj dyskutujemy dlaczego.

Aby uzyskać informacje, możesz poprosić o więcej tematycznych artykułów SEO – z dowolnego miejsca 50 do 75 USD za sztukę na dole, do kilkuset dolarów na górze.

Dlaczego „regularne” treści internetowe SEO nie są już wystarczająco dobre

Aby usunąć wiele MFA (utworzonych dla witryn AdSense), z których wiele zostało skonfigurowanych przez spamerów w celu uzyskiwania kliknięć tych reklam Google, Google podjęło działania w odniesieniu do treści o gęstości słów kluczowych. Wiesz, te krótkie, spamujące artykuły, które powtarzają te same słowa kluczowe w kółko, aby uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarkach.

Zadaniem wyszukiwarki jest zwrócenie najbardziej odpowiedniego. „Jakość„Wyniki dla internautów. Ogólnie rzecz biorąc, większość artykułów zawierających słowa kluczowe po prostu nie. Wiele z nich to tylko ogólne informacje, które można znaleźć w Internecie – za pomocą odpowiedniego słowa kluczowego w kółko.

Aby temu zapobiec, Google w swojej aktualizacji Panda usunęło wiele witryn z tego rodzaju treściami na korzyść tych, które odpowiadają wytycznym, które opisałem jako „wskazówki dotyczące pisania SEO”.

Te wytyczne można uznać za podstawę do pisania tematycznych treści SEO. Nawiasem mówiąc, mam tu na myśli Google, ponieważ jest to najczęściej najpopularniejsza wyszukiwarka. Dla twojej informacji trzy największe to Google, Bing i Yahoo!

Czym dokładnie jest pisanie treści SEO?

Na przykład, zamiast skupiać się na konkretnym wyrażeniu kluczowym, tematyczna treść internetowa skupia się na różnych wyrażeniach kluczowych – w tym samym artykule.

Pamiętaj, że wyszukiwarki to tylko roboty, a nie ludzie. Więc jeśli czytasz blok treści ze słowem „jabłko”, nie wiesz, czy to szarlotka, czy komputer jabłkowy. I na tym właśnie polega treść SEO związana z tematem. Pomaga wyszukiwarkom dokładnie zrozumieć, o co chodzi w treści – i zapobiega dotarciu treści wypełnionej słowami kluczowymi do najlepszych wyników w wyszukiwarkach.

Różnica między tematycznym artykułem SEO a zwykłym artykułem SEO

Wyjaśnijmy na przykładzie. Załóżmy, że piszesz blog o domowej roboty szarlotce i piszesz o tym, jak zrobić szarlotkę. Niektóre frazy „słów kluczowych”, których wyszukiwarki oczekują w tym poście, to: upiec szarlotkę, przepis na szarlotkę, szarlotkę, jak zrobić szarlotkę od podstaw itp.

Czy widzisz, ile jest różnych „fraz kluczowych” i jak są one powiązane? I odwrotnie, w artykule SEO na ten temat wypełnionym słowami kluczowymi można powtarzać zdanie „przepis na szarlotkę”.

Ponieważ pisanie tematycznych treści SEO zajmuje więcej czasu i zwykle zajmuje wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, jako autor SEO możesz poprosić o więcej – znacznie więcej.

Dowiedz się więcej o tym, jak pisać tematyczne treści SEO, Wskazówki Google dotyczące pisania SEO i 11 innych rzeczy, które musisz wiedzieć, aby odnieść sukces jako autor optymalizacji pod kątem wyszukiwarek w 2013 roku.

[ff id=”5″]